Pozostałe >> Sprzęt >> SolidWorks 2011 x64 na win 7 - problem z instalacją
Autor Wypowiedź
2012-01-28, 20:01
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Mam problem z instalacją SolidWorks 2011 x64 SP4.0 na systemie Windows7 x64. Konfiguracja sprzętowa mojego laptopa jest nastepująca:
- Intel Core i7-720QM 1.6 Ghz
- 4GB RAM DDR3 1333 MHz
- nVIDIA GEForce GTS 250M 1GB DDR3
- WD 500 GB 7200 RPM
Problem polega na tym ze pod koniec instalacji wyskakuje mi komunikat jak w załaczniku (jpg).Podejrzewam że chodzi o karte graficzą ale nie znam sie na tym aż tak dobrze.Próbowałem już z innymi instalkami solida ale problem pojawia sie dalej.Może ktos z forumowiczów wie jak to rozwiązać.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Marcin
 
2012-01-29, 08:58
Pomógł 0 raz(y).
Komunikat jest następujący:

Działanie kreatora zostało przerwane przed ukończeniem instalacji programu SolidWorks.System nie został zmodyfikowany"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-29, 10:01
Pomógł 405 raz(y).
Jaki service pack był wcześniej, SP0?

Czy na początku były jakieś inne komunikaty? Czy na pewno konto głównego aministratora? Czy antywirus nie zgłaszał nic?
 
2012-01-29, 13:00
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Instalacje solida przeprowadzalem na swieżej instalce win7 (Windows7 ultimate x64). Z poczatku nie mam zadnych komunikatów, cała instalacja idzie bez problemu az na koncu "pasek" postepu cofa sie i pojawia sie wczesniej wspomniany komunikat.

Instalacje przeprowadzam z funkcji " uruchom jak adominstrator" wiec to chyba nie wina konta.Odnosnie antywirusa to ta opcja odpada bo jak juz wspomniałem instalke robiłem po formacie.

Być może to wina wyboru serwera licencji ( ja pomijam ta opcje zgodnie z "instrukcja instalacji"), ale po tym kroku instalacja rusza dalejjak by wszystko był ok.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-29, 13:44
Pomógł 405 raz(y).
   Być może to wina wyboru serwera licencji ( ja pomijam ta opcje zgodnie z "instrukcja instalacji"), ale po tym kroku  instalacja rusza dalejjak by wszystko był ok.

To nie wina licencji, bo zainstalować się da, najwyżej nie uruchomisz.

Spotkałem się z tym zachowaniem ale nie znam niestety rozwiązania. Tzn, uporałem się ale rozwiązanie było prymitywne i nie wiem czy pisać. Po prostu jak pasek zaczął cofać wyłączyłem komputer, po ponownym włączeniu wybrałem opcję z panelu sterowania modyfikuj > napraw i poszło. Niestety jeżeli spotykam taką przypadłość to zazwyczaj muszę szybko znaleźć rozwiązanie tymczasowe.

A sprawdzałeś, może cokolwiek się się zainstalowło i można sprawdzić w narzędziach SolidWorks w RX'ie - jest tam opcja m.in rozwiązywanie problemów z instalacją.

Przepraszam, że pytam - rozmawiamy o normalnej wersji? Jeżeli tak i nikt nie zna rozwiązania to dzwoń do resellera.
 
Panienka do wszystkiego
2012-01-29, 16:30
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,



Po prostu jak pasek zaczął cofać wyłączyłem komputer, po ponownym włączeniu wybrałem opcję z panelu sterowania modyfikuj > napraw i poszło.



Ty barbarzynco - wyciagnales wtyczke z kontaktu? Ja sie pochlastam chyba.



Doskonaly Numer!!!



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-29, 16:57
Pomógł 405 raz(y).
To był laptop - więc było łatwiej:)

Ale znając realia (bo zajmowałem się wsparciem) zanim znalazłbym odp. gdzieś w sieci albo uzyskał rozwiązanie od resellera to minęłoby pół albo cały dzień, a ja potrzebowałem komputer na już.

ps. rzekłbym - każde rozwiązanie dobre o ile skuteczne.
 
2012-02-07, 19:08
Pomógł 0 raz(y).



Podłanczam się do pytania?

Mój problem tkwi przy instalacji, idzie wszystko dobrze aż przy końcu instalacji zaczyna mi odinstalowywać wcześniejszą instalację. I tak za każdym razem, wyczytałem że można wyłączyć kompa podczas cofania się( niestety próbowałem tak kilka razy se skutkiem formatowania kompa).





    System Windows 7 64bit Ultimate

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-02-08, 08:19
Pomógł 405 raz(y).
Panowie,

Proszę nie traktować mojej wypowiedzi (z przerwaniem pracy instalatora) jako rozwiązania! Musiałem po prostu w danym momencie szybko ukończyć instalację.

Mogę poszukać jeszcze na ten temat, natomiast jeżeli rozmawialmy o legalnej wersji myślę, że można skontaktować się z dystrybutorem a jeżeli wersja jest mniej oficjalna... to proszę się nie dziwić takim zachowaniom.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT