Pozostałe >> Sprzęt >> HP vs Dell
Autor Wypowiedź
2012-02-01, 12:25
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Mam do wyboru jedną z 2 stacji roboczych.

Nie są to super nowe sprzęty ale dużo lepsze od tego co obecnie posiadam.

HP XW6600 CZC9201HZL Quad Core Intel Xeon E5450 3,00 GHz - 12M Cache - 1333MHz - 64bit / 8GB RAM /dysk 250GB SATA / DVD-RW / grafika nVIDIA Quadro FX 3700

DELL Precision WorkStation 490 Intel Xeon QUAD X5355 2.66GHz / Pamiec 8GB / 2 x dysk 146GB SAS 15k / kontroler RAID SAS 5I R / grafika 768MB NVIDIA QUADRO FX4600 !!! / nagrywarka DVD-RW



Którą z konfiguracji polecacie? Dodam, że w 95 % moje modele sa modelami z blachy i uważam, że do tego typu modeli zegar procesora jest ważniejszy niż karta graficzna.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-02-02, 18:59
Pomógł 405 raz(y).
Ja wybrałbym Della, ale nie umiem uzasadnić. Pracowałem na komputerach obydwu firm i jakoś bardziej mi przypadły do gustu komputery Dell. Myślę, że nie da się wprost porównać dopóki nie zacznie się pracować, ale obydwa są wystarczające do blach.
 
2012-02-02, 20:49
Pomógł 3 raz(y).
Witam.

mam podobne odczucia co Paweł.

Pracowałem w SW 2010/2011 na stacjach HP i Dell o bardzo podobnych konfiguracjach... na stacjii Della SW był stabilniejszy... nie "wywalał" sie tak często. Teraz tez pracuję na stacjii Dell z 24GB Ramu i czasami laptopie Dell z 8GB Ramu w wersji SW2011 i tez sie potrafi "zapchać" i zawiesić... zauważyłem,że ilość wykorzystania Ramu dochodzi do 3,7-3,8Gb i potem juz tylko krach...gdy w laptopie miałem 4GB krach był przy 2-2,5GB wykorzytania Ramu...

Może cos mozna ustawić lepiej aby program wykorzystywał cały dostepny RAM a nie tylko 1/4 zasobów, a po przekroczeniu 3,8 nic nie pomaga.. wywala sie bez ostrzeżenia.

Jak możesz wybrać weź Della, chociaż jak pracowałem w Catia to na stacji HP i nie było zadnych problemów.

Pozdrawiam

nezka

edit: tez pracuję w 95% w blachach
 
2012-02-03, 16:32
Pomógł 0 raz(y).
Ja byłem za HP, ze względu na zegar procesora. Jednak decydujący głos miał szef i wybrał Della.Dziś dotarł do mnie komputer niestety ktoś na magazynie się pomylił i dostałem nie tą konfigurację. W poniedziałek czeka mnie odsyłka i czekanie.

Zenon co ty masz za smoka? 24 GB RAMu? Jaki procesor do tego i jaka karta? Mimo tego SW Ci się wiesza?
 
2012-02-04, 12:31
Pomógł 3 raz(y).
Witam.

Jestem w domu a stacja jest w pracz, wiec dzis nie odpowiem powiem jaka ma konfigurację, natomiast laptop:



z karta NvidiaQuadroFX880

Wiesza się. Nie mam ustwaionych zadnych 'wodostrysków", otwarty tylko SW, outlook, czasami jakis rys pdf - wszystkie zasoby na SW ale i tak sie wysypuje. SW ma źle zarządzanie pamiecia RAM tak sądze.. mieli to usunąc w wersji 2011 ale poprawiło sie tylko troszke. Tak więc trzeba sie pilnować , zapisywac dosłownie co operację , a co 2 godz restart SW :D , ponieważ juz mi sie kilkanascie razy zdarzyło, że pracująć zapisywałem nie było zadnych niepokojących oznak i nagle trach - dwie godz do tyłu--- nic nie zostało zapamietane. Trzeba sie do tego przyzwyczaić - taki urok SW. W sumie niezły program a zwłaszcza do blach - jak poprawia stabilnosc bezie dobrze.

pozdrawiam

nezka
 
SW
2012-02-05, 20:20
Pomógł 0 raz(y).
Hej,

Ja pracuje na podobnej konfiguracji, tyle że na Lenovo W520 i musze przyznac ze calkiem fajnie to chodzi. Dużo lepiej niż wspomniana wyżej stacja HP XW6600. A co do wybor, mysle ze Dell bedzie lepszy..
 
Konstruktor
2012-02-06, 07:33
Pomógł 0 raz(y).
Ja mam komputer podobny co Nezka, Dell Precision M6400 i też się wiesza a kosztował ok 10000... Co do Solida - faktycznie ma problemy z zarządzaniem pamięcią, dodatkowo krzaczy się czasem przy rysunkach - nie pozwala na wybranie niektórych linii (dynamiczny podgląd wybieranego elementu się sypie) ehhh a pracować trzeba.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT