Pozostałe >> Sprzęt >> Pomoc w dobraniu karty graficznej do komputera DELL VOSTRO 430
Autor Wypowiedź
2012-03-15, 20:25
Pomógł 0 raz(y).
Potrzebuję fachowej porady.

Chciałbym wymienić grafikę na w komputerze

Dell Vostro 430L Intel Core i5-750 4GB 500GB DVD-RW GT220 W7Px64

na taką profesjonalną do SOLIDWORKS 2012, więc mam kilka pytań

1. Czy sama podmiana grafikina CAD-owską pomoże i na ile bo komputer nie był specyfikowany typowo do CADA i w jakim stopniu bo jeden pan mi powiedział ze to za dużo nie pomoże.

2.Jezeli wymiana grafiki pomoże to jaką najlepiej kupić do takiej konfiguracji komputera.

3.I czy należało by coś jeszcze wymienić żeby ten komputer przyzwoicie działał w większych złożeniach tak 500 elemętów.

Bardzo był bym wdzięczny jak ktoś by mi udzielił jakiejś fachowej porady.
 
2012-03-15, 20:39
Pomógł 36 raz(y).
I ja się dołącze do prośby kolegi bo mają wymienić kartę a sprzęt to:

Intel Core i5-750 karta GTS250. Ram 8GB Win7 -64bit SW-2012

Czy wymiana karty na FirePro przyspieszy projektowanie np na taką AMD (ATI) FirePro V4800 1024 MB GDDR5 ?

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-15, 21:15
Pomógł 405 raz(y).
Panowie,

Grafika odpowiada za wyświetlanie w trybie rzeczywistym. Więc trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie po co te zmiany? Być może warto dorzucić RAMu, który odpowiada za co innego. Poza tym w laptopie, który nie jest konfiguracją pod CADa nie wiem czy warto cokolwiek wymieniać, może się ktoś wypowie, kto tak zrobił.

I te słynne 500 kompomentów nie są żadnym wyznacznikiem, bo część części nie równa. Sama wydajność zależy od wielu czynników, także od sposobu modelowania więc wydaje mi się, że najlepiej (w miarę możliwości) porównać jakość pracy np. na stacji roboczej Dell, Hp czy Lenovo.

Temat rzeka, trudno odpowiedzieć co pomoże, najlepiej zrobić testy i się przekonać.
 
2012-03-15, 22:15
Pomógł 0 raz(y).
Ten dell to nie jest laptop to stacjonarna jednostka.

A problem mam tez taki że jak dożucam coraz więcej elementów i samych złożeń do kolejnecgo złożenia to w efekcie automatycznie włącza sie stan odciązenia następuje nie zbyt płynna praca czyli obroty czy samo nadawanie wiązań modele stają się mało czytelne itp itd. więc nie wiem w czym jest przyczyna czy to wina sprzętu za mało ramu procek bo grafika w tym komputerze to raczej taka do gier jest i czy wymiana na taką cadoska w tym komputerze z ta konfiguracja sprzętową wogule mi coś pomoże?Jeśli tak to jaką grafikę należalo by kupić do tego kompa i jaki i ile ramu aby zaczeło to funkcjonować bo kolega ma 8G ramu procesor i5 podobną grafikę prawie ta sama konfiguracja sprzętowa i problem jest ten sam więc pom€żcie co by należało zrobić z tym fantem?
 
2012-03-16, 06:31
Pomógł 36 raz(y).
    Kazimierz Kazimierz
    I ja się dołącze do prośby kolegi bo mają wymienić kartę a sprzęt to:
   
    Intel Core i5-750 karta GTS250. Ram 8GB Win7 -64bit SW-2012
   
    Czy wymiana karty na FirePro przyspieszy projektowanie np na taką AMD (ATI) FirePro V4800 1024 MB
    GDDR5 ?


Witam.
U mnie wcześniej było (2x2) 4 GB Ramu i zmieniając na (2x4) 8GB nie widzę żadnej różnicy. Z tąd moje pytanie, czy w tym układzie jaki podalem wyżej, wymiana karty na FirePro zauważę jakąś różnicę ?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT