Pozostałe >> Sprzęt >> GTS 450 dla SolidWorks - kwadratowe koła - czary ?
Autor Wypowiedź
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2012-10-03, 08:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam takie pytanie. Czy używał/używa ktoś karty graficznej podanej w temacie ? Używam w pracy SW 2012, komputer został złożony przez firme "Cad'owska" z przeznaczeniem właśnie do rysowania 3D/2D i powiedzmy jakąs tam w przyszłości prostą symulację. Niestety po wyciągnięciu okręgu mam kwadratowe koła. Wygląda to tak trochę jak wielobok. Czy możliwe, że jest to wina karty graficznej ? Procesor to Intel Xeon 3.2, więc tutaj raczej nie szukałbym problemu. Proszę o jakąś rade bo już nie wiem co robić. Komputer jest na gwarancji. Jeżel się okaże, ze karta jest walnięta to idzie do wymiany.
P.S
Używalem kiedyś IronCad'a. Tam dopiero była "masakra". Przy złożeniach z 3 części (dosłownie) potrafił wisieć 3 min bez żadnej odpowiedzi przy zużyciu zaledwie "groszowych" wartości jeśli chodzi o zużycie pamięci ram i procka. Po odwieszeniu, wystarczyło tylko dotknąc coś na złożeniówce i efekt był ten sam. Przeinstalowywałem windows'a, program, robiłem zalecane ustawienia i dalej to samo ! Co robić ?
 
.
2012-10-03, 09:44
Pomógł 52 raz(y).
Może głupie pytanie, czy ustawiałeś jakość obrazu w opcjach systemu SolidWorksa ?
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2012-10-03, 09:58
Pomógł 0 raz(y).
Ponoć nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi. Tak ustawiłem. Do tej pory próbuję różne kombinacje i dalej to samo. Co począć ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-03, 09:59
Pomógł 405 raz(y).
Jakość domyślnie powinna być ustawiona koło 1/3 licząc od dołu - to jest ustawienie dokumentu a więc jest zapisywane w szablonie.

Oczywiście w tym tkwi problem, bardziej interesujące czemu tak się stało...

W manu start > programy > SolidWorks > narzędzia sprawdź w teście wydajności co jest nie tak.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2012-10-03, 10:05
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Jakość domyślnie powinna być ustawiona koło 1/3 licząc od dołu - to jest ustawienie dokumentu
    a więc jest zapisywane w szablonie.
   
    Oczywiście w tym tkwi problem, bardziej interesujące czemu tak się stało...
   
    W manu start   programy   SolidWorks   narzędzia sprawdź w teście wydajności co jest nie tak.

Zresetowałem ustawienia standardowe i rzeczywiście jest 1/3. Niestety efekt ten sam. Możliwe, ze winna jest grafika skoro na innym programie sa te same błędy mimo dobrych ustawień ? Robiłem testy programem FuMark. Min fps 9 max 11. Temp do 75 stopni C.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-03, 10:07
Pomógł 405 raz(y).
To może jeszcze w opcjach ogólnych > wydajność włącz "przyspieszenie programowe" - aby opcja była dostępna należy zamknąć otwarte dokumenty.

Mi nawet na zintegrowanej karcie kiedyś na laptopie SW działał i nie było takich krzaków..
 
2017-01-27, 07:12
Pomógł 0 raz(y).
Mam taki sam problem, czy udało się komuś go rozwiązać?

Komputer nie pod CADy ze zintegrowaną karta graficzną.

Wycinam elementy w arkuszu blachy, w tym okręgi. Wg szkicy okrąg jest idealny, a po wyciągnięciu wycięcia widać, że okrąg jest kanciasty. Niedoskonałości wyświetlania mi nie przeszkadzają, ale czy po puszczeniu pliku na cięcie laserowe zostaną wycięte idealne okgręgi czy takie jak je widzę? To jest tylko kwestia wyświetlania?

Zapisałem plik w STLu oraz DWG i DXF i również tam widać, że okręgi są kanciaste.



Czy ktoś wie jak to wyjdzie w rzeczywistości?



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_15_798_8923.stl



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_15_798_8924.dxf
 
2017-01-27, 10:34
Pomógł 18 raz(y).
Otwieram tego dxf-a i mam wszystko okrągłe.

Tzn po otwarciu są kanciaste, ale REGEN i jest OK.
 
2017-01-27, 23:37
Pomógł 0 raz(y).
ok, dzięki za info. Czyli to tylko kwestia wyświetlania u mnie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT