Pozostałe >> Sprzęt >> Solid Works 2012 (64bit) zawiesza się i skacze
Autor Wypowiedź
2013-01-25, 08:05
Pomógł 0 raz(y).
Mam taki problem iż otóż, posiadam laptopa znacznie mocniejszego od mojego komputera stacjonarnego i strasznie chodzi mi na nim SW 2012. Normalnie wszystko skacze, ciężko jest pracować, wyłaczają się same ustaiwenia np. perspektywa 3D. Jak to możliwe i jak to naprawić, aby wszystko chodziło po staremu ? Czyli płynnie tak jak na słabszym stacjonarnym sprzęcie.

Mój laptop:

SAMSUNG 350V5C-S0C
Stan: Nowy
Procesor: Intel Core i5 3210M
Dysk: 1.000 GB
Karta graficzna: VRAM AMD HD 7670M DDR3 2GB Hybrid
Ram: DDR 3, 4GB
Przekątna: 15,6 cala
Matryca: Matowa
Format matrycy: 16:9
Rozdzielczość: 1366 x 768 (HD)
System Operacyjny: Windows 7, 64 bit

Mój stary stacjonarny:

Stan: Od 4 lat użytkuje
Procesor:
Intel core Duo 2.0 Celeron
Dysk:
400 GB
Karta graficzna:
Nvidia GT 8600, 256 MB
Ram:
DDR 2, 2 GB
Przekątna:
19 cali
Matryca monitora:
Matowa
Format matrycy:
16:10
Rozdzielczość:
1440 x 900
System operacyjny:
Windows XP, 32 bit

Wniosek jest taki, że mimo iż na laptopie płynnie mogę pograć w GTA IV co z dużymi wypocinami ledwo ciągnie mi na minimalnych detalach na stacjonarnym. To już Solid Works 2012 chodzi mi płynnie na stacjonarnym, i strasznie szarpie na laptopie, skacze, ustawienia sie same wyłaczają. Jednym słowem niemiło się obraca bryły oraz modeluj. Czy ktoś miał podobny problem ? Jak go rozwiązać ? Nie mogę przejść na Windows XP, bo nie ma na ten system sterowników do mojej karty graficznej na laptopa. Posiadam w nim dwie karty graficzne i na XP da się zainstalować jedynie standardową Intel HD 4000 a dedykowana Radeon HD 7670M DDR3, 2 GB. Jest niewidziana. Dlatego musze być na windowsie 7, na któym mam Solid Works 2012, 64 bit który chodzi opłakanie.
 
2013-02-05, 21:26
Pomógł 0 raz(y).
sprawdz konfigurcję sprzetową, sterowniki karty itp, spróbuj przeinstalowac system jak to nic nie da.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-05, 21:29
Pomógł 405 raz(y).
Pierwsze i chyba najłatwiejsze to sterowniki do karty - o czym pisał mój poprzednik. Poza tym jest takie narzędzie (manu start > programy > SolidWorks > Narzędzia SolidWorks) jak test wydajności oraz SolidWorks RX. Warto czasem tego użyć przed formatowaniem dysku. Jest też opcja naprawy instalacji itp. itd.
 
SW 12 SP 5
2013-05-09, 12:39
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Znajomy ma podobny problem. Tylko że ma HP na I7 z dyskiem SSD.
Po mojemy problem tkwi w tym że na normalnych ustawianiach komp. korzystka z graf. Intel HD 4000 bodajrze.
Ona jest jakoś wbudowana w proca czy coś nie znam dokładnia architektury tego, ale nie ważne.
Po mojemu musiałbyś pogrzebać w systemie i zrobić tak żeby startował odrazu na radku 7670.
U kumpla czasem jak ma ustawione wysoką wydajność w sys. to jest tak że solid chodzi normalnie ale czasem nie.
Tak jakby komp czuł że jest obciążony i przełączał się w stan wys wydajności, ale zaraz po tym jakby wracał do niskiej.
Przyznam że strasznie to wk.... Starsze kompy (np. Mój EX 625) miały tak że graf. w aplikacjach 3D pracowała na niższych zegarach zeby zaoszczedzić prąd a w 3D przełączała się na wyższe (no jak się wł. solida to słabo to działało, ale jak ustawiło się taktowania zegarów na sztywno to już było git).
Musisz poszperać jak na stałe włączyc twojego radka i powinno być ok.

Pozro.

Witam problem rozwiązany trzeba wejść w biosa lapka i wyłączyć kartę Intel HD. Wszystko śmiga jak należy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT