SolidWorks >> Makra >> Problem z funkcją GetTitle
Autor Wypowiedź
.
2018-03-15, 08:02
Pomógł 52 raz(y).
Witam serdecznie,
Napisałem już sporo makr i nagle okazało się, że niektóre nie chcą działać na innych komputerach. Po analizie okazało się, że winowajcą jest funkcja API GetTitle podająca nazwę komponentu. Niestety ta funkcja różnie działa na różnych komputerach nawet z tą samą wersją Solida i Windows. Na jednych podaje nazwę z rozszerzeniem (np. Część.SLDPRT) a na innych samą nazwę, bez rozszerzenia (Część). Dopóki makro nie przetwarza w jakimś celu tej danej to jest ok , ale gdy tworzy z tego jakąś inną wartość np. nazwę pliku rysunku to pojawia się problem.
Teraz omijam ten problem funkcją GetPathName, ale wymaga to później kilku dodatkowych operacji (trzeba np. usunąć ze ścieżki nazwę folderu).
Zauważyłem też, że wartość zwracana przez GetTitle jest taka sama jak to co się wyświetla w nagłówku okna SW, czyli problem jest wywołany przez Solida a nie API. Teraz pytanie, czy w ustawieniach SolidWorksa jest gdzieś parametr, który tym steruje, czy jest to jakieś widzi mi się Solida ?
 
2018-03-29, 06:27
Pomógł 5 raz(y).
Nie jest to problem SW, a samego Windows'a. W opcjach folderu ustawiasz widoczność znanych rozszerzeń plików w opcjach folderów. Jeśli chcesz używać tej funkcji to opcje folderów na wszystkich komputerach musi być tak samo ustawione.
 
.
2018-03-29, 08:37
Pomógł 52 raz(y).
Dzięki za informację. Z tego co widzę to niestety w makrach muszę robić po swojemu (funkcja GetPathName) bo ja np. w eksploratorze win wolę mieć rozszerzenia plików ale inni koledzy niekoniecznie, a makra muszą zadowolić wszystkich.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT