SolidWorks >> Makra >> Potrzebne makro z możliwością zapisu seryjnego
Autor Wypowiedź
Dariusz Sobera
2011-03-06, 19:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam mam pytanko czy jest może dostępne takie makro , które pozwala na zapis seryjny np. ze złożenia konstrukcji która składa się z kilku blach potrzebuje z automatu zapisać pliki w dxf lub pdf. Posiadam makro ale tylko do zapisu każdego z plików kolejno. Proszę o pomoc.
Poniżej załączam plik makra
http://www.speedyshare.com/files/27245991/zapisz.swp
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-06, 22:09
Pomógł 405 raz(y).
Jest wiele możliwości, po pierwsze proponuję sprawdzić harmonogram zadań, gdzie istnieje możlowość masowago zapisu plików do formatu DXF/DWG. Później polecam forum i dział z makrami, gdzie są linki do wielu stron o tej tematyce. Jeżeli nie znajdzie się nic, co trafia w 100% Twoich potrzeb odezwij się do kolegi Michala_Karpiuka - z pewnością coś pomoże :)
 
Dariusz Sobera
2011-03-06, 22:17
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuje
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-03-09, 08:55
Pomógł 12 raz(y).
Jestem do dyspozycji ;)
 
2011-03-21, 21:56
Pomógł 1 raz(y).
Witam speców :P
Szukam i probuje zrobic makro dosc skompilowane ale bardzo urzyteczne.
Mam zlozenie ktora sklada sie z np.10 elementow blach gietych . Chce by kazda z blach zapisal w postaci DXF.
by odczytal z grubosci blachy i zapisl do odpowiedniego katalogu np :blacha #1.0 i tu zapisze czesci z blachy 1 i analogicznie blache z 2.0 zapisze do katalogu blacha #2 .
druga sprawa 
pod czas otwarcia przez makro czesci by wydrukowal rysunek ktory wczesniej zrobilem . 
kolejnosc taka :
Otwiera 1 czesc w zlozeniu drukuje rys czesci , zapisuje czesc w postaci dxf  w odpowiednim katalogu 
otwiera 2 czesc i robie tak samo
Prosze o pomocbadz jakies podpowiedzi jak to zrobic
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-03-22, 15:51
Pomógł 12 raz(y).
Witam,
W następnym tygodniu będę robił bardzo podobne makro. Odezwę się
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-03-27, 17:53
Pomógł 12 raz(y).
Makro gotowe. Zapraszam do obejrzenia filmiku: kliknij tutaj
Sprawa dość prosta:
1. otwórz po kolei każdy komponent (Component2)
2. pobierz z komponentu ModelDoc2 i sprawdź czy komponent jest częścią (Partem) - użyj GetType
3. sprawdź czy komponent typu część jest blachą tzn. czy posiada operację Flat-Pattern
4. pobierz ścieżkę komponentu
5. stwórz odpowiedniego stringa - ścieżkę pliku dxf
6. skorzystaj z funkcji SolidWorks API: ExportFlatPatternView
pozdrawiam
Karpiuk Michał
ADKSolid
 
Dariusz Sobera
2011-04-07, 21:12
Pomógł 0 raz(y).
Witam wracam sie z prośbą o pomoc P. Michała Karpiuka w sprawie makro jak poniżej.
Witam mam pytanko czy jest może dostępne takie makro , które pozwala na zapis seryjny np. ze złożenia konstrukcji która składa się z kilku blach potrzebuje z automatu zapisać pliki w dxf lub pdf. Posiadam makro ale tylko do zapisu każdego z plików kolejno. Proszę o pomoc.
Poniżej załączam plik makra
http://www.speedyshare.com/files/27245991/zapisz.swp

Ile czasu jest potrzebne by stworzyć takie makro??
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-04-11, 17:54
Pomógł 12 raz(y).
Jak już wspomniałem jest już takie makro dostępne - odezwij się e-mailem.
Co do pytanie. Makro można stworzyć dosyć szybko, jeśli oczywiście kiedykolwiek programowałeś.
pozdrawiam
Karpiuk Michał
www.adksolid.com
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT