SolidWorks >> Makra >> zewętrzna aplikacja z parametrami
Autor Wypowiedź
2011-11-15, 14:07
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym stworzyć w SW makro które uruchomiło by zewnętrzną aplikację (z tym nie ma problemu) z parametrami wejściowymi. Parametrem była by nazwa pliku (np xls, xml itp) stworzona z poziomu Solid Works (BOM).
Z góry dziękuję za pomoc, sugestie.
S
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-11-17, 08:09
Pomógł 12 raz(y).
Hej,

Jak najbardziej mogę pomóc. Napisz precyzyjnie co makro ma robić.

Czy pisałeś już makro w SolidWorks?
 
2011-11-17, 10:16
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Niestety dopiero zaczynam pisać makra w SolidWorks.

Generalnie idea jest taka że chce połączyć SW z systemem ERP w zakresie BOM. Jako że przygotowuje zewnętzrną aplikację do importu danych z pliku xls jedną z koncepcji jest wywołanie tego programu z parametrem wejściowym którym była by ścieżka do pliku xls. Generalnie makro wykonywał by sekwwencje działań:

1) eksport danych (z "tabelki") do pliku xls o określonej strukturze.

2) Wyłanie zewnętrzenego programu z parametrem jako ścieżką do pliku stworzonego w punkcie 1) który dokonywał by importu.

Jako że eksport/import danych wykonywany będzie osobno dla każdej częście/rysunku chodzi o automatyzację procesu (nie jest dopuszczalne aby konstruktor dla każdej części/rysunku wykonywał zapisz jako, twozrył plik xls, wywoływał zewnętzrną aplikację, wybierał plik xls i dokonywał importu).

Z góry dziekuję za pomoc

Pozdrawiam

S.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-11-17, 12:31
Pomógł 12 raz(y).
Mam pomysł, ale jeszcze jedną informację potrzebuję. Opisz strukturę pliku xls. Może nie będzie konieczne generowanie excela z tabelki co znacznie uprości całe zadanie.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-11-17, 12:31
Pomógł 12 raz(y).
Mam pomysł, ale jeszcze jedną informację potrzebuję. Opisz strukturę pliku xls. Może nie będzie konieczne generowanie excela z tabelki co znacznie uprości całe zadanie.
 
2011-11-17, 14:46
Pomógł 0 raz(y).
Przykładowa struktura tabelki dla części w załączniku (mam nadzieje że bdzie widoczne). LP wskazuje na poziom w strukturze drzewa (LP=1, LP=1.1). Pozostałe kolumny standardowo: nazwa, j.m, indeks, ilość, opis.

Pytanie o idee eksporti danych bez generownia pliku xls?

S.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-11-18, 14:19
Pomógł 12 raz(y).
Załącznik nie dodał się. Mniejsza z tym.

Do tabelki można dostać się i pobierać wszystkie zawarte w niej informacje. Z poziomu API tabelkę możesz zapisać tylko jako plik tekstowy (SaveAsText(FileName, Separator). Jednak ja skorzystałbym z Microsoft.Office.Interop.Excel.dll. Pobrałbym z SW to co jest mi potrzebne i wygenerowałbym plik Excela, wrzuciłbym do niego te dane z odpowiednim formatowaniem. Następnie zapisał na dysku i uruchomiłbym ten twój programik.
 
2011-11-18, 15:17
Pomógł 0 raz(y).
No tak tylko niestety założenie jest trochę inne (chyba że źle zrozumiełem). Potrzebuje z poziomu SW autoamatycznie "wyrzucić" dane do systemu ERP. Oczywiście może to być zrealizowane pzrez pośredni plik typu xls. Ale nie chodzi o ręczne zapisywanie danych do pliku xls i ręczne uruchamianie programu do importu danych do ERP - tu musi być automat.

Z góry dziekuję za pomoc

S
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-11-18, 18:07
Pomógł 2 raz(y).
Witam



Skad mozna wziąć dokumentacje jezyka do solidworks czy to jest VBA czy jakis dialekt ?



Pozdrawiam
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-11-18, 18:23
Pomógł 12 raz(y).
    Malik Szymon
    No tak tylko niestety założenie jest trochę inne (chyba że źle zrozumiełem). Potrzebuje z
    poziomu SW autoamatycznie "wyrzucić" dane do systemu ERP. Oczywiście może to być zrealizowane
    pzrez pośredni plik typu xls. Ale nie chodzi o ręczne zapisywanie danych do pliku xls i ręczne
    uruchamianie programu do importu danych do ERP - tu musi być automat.
   
    Z góry dziekuję za pomoc
   
    S

Oczywiście, że automat. To co opisałem można wykonać jednym kliknięciem. Właśnie ukończyłem najnowsze rozwiązanie, w którym wykorzystuje Excela [url=http://www.youtube.com/user/karpiukmichal?feature=mhee#p/u/1/Afo3GmMOk-g]http://www.youtube.com/user/karpiukmichal?feature=mhee#p/u/1/Afo3GmMOk-g
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-11-18, 18:29
Pomógł 12 raz(y).
    Karcz Stanisław
    Witam
   
   
   
    Skad mozna wziąć dokumentacje jezyka do solidworks czy to jest VBA czy jakis dialekt ?
   
   
   
    Pozdrawiam

Pełna dokumencja SolidWorks API: Górne Menu SolidWorks: Pomoc->Pomoc API. Możesz pisać w VBA lub w .NET. Zapraszam do działu Tutoriale na PSWUga - coś tam z tego zakresu napisałem ;) lub na mojego bloga. http://adksolid.blogspot.com/

pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT