SolidWorks >> Makra >> Pogram do eksportu danych na zewnątrz SW.
Autor Wypowiedź
2012-03-02, 19:47
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich

Potrzebuję przygotować program pobierający dane z plików SW i umieszczający je w bazie danych.

Aby łatwiej naświetlić sprawę przedstawię jak dotychczas wyglądała ona w systemie AutoCAD.

Tabelka pliku AC ma jednoznacznie zdefiniowaną strukturę (blok atrybutów). Program zewnętrzny (DELPHI) przygotowuje tekstowy plik "makro" i uruchamia z nazwą tego pliku jako parametrem AC. "Makro" robi dużo ciekawych rzeczy , miedzy innymi eksportuje dane z tabelki rysunkwej do pliku (oddzielnie dla każdego z rysunków). Po obróbce wszystkich plików "makro" zamyka AC i program zewnętrzny obrabia dane z plików umieszczając je w bazie danych.

Wszystko chodziło ładnie i miło do czasu aż kierownictwo nie dorosło do zakupu SolidWorksa. I teraz muszę wymyśleć jak analogiczny proces przeprowadzić w SW. Ponieważ doświadczenie w tym kierunku mam dosyć niewielkie to zwracam sie do mądrzejszych o pomoc.

Co już mam:

1. Każdy plik (części, złożenia i arkusze) ma zdefiniowane i wypełnione pola Plik->Właściwości->Dostosowany->Właściwości

2. tabelka rysunkowa zawierają jedynie dane z p.1.

3. Tabela materiałów jest jednoznacznie zdefiniowana i jednakowa dla wszyskich arkuszy (choć nie w na każdym arkuszu jest)

4. podobnie tabele spawów i otworów

Pozostaje jedynie parę pytań:

A. Czy da się uruchomić SW z parametrem? a może jest plik, który można modyfikować, a który SW otwiera po uruchomieniu i wykonuje umieszczone tam polecenia?

B. Jak pobrać dane z SW (tabele: rysunkową, materiałów, spawów, otworów) i zapisać do plików zewnętrznych? - format dowolny byle znany, i jednoznacznie zdefiniowany

C. Jak sterować nazwami plików? jak pobrać do łańcucha nazwę pliku rysunku (części, złożenia, arkusza)

Da się to rozwiązać?

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam

Witold

Ps. przeczytałem temat "zewnętrzna aplikacja..." ale tamto podejście do tematu mi nie odpowiada.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-03-04, 14:35
Pomógł 12 raz(y).
Witam,

Z SolidWorks da się zrobić wszystko ;) Można pobrać, zmodyfikować i usunąć właściwości pliku, dobrać się do tabel, nazw itp.

Chętnie zaopiekuję się tym projektem ;) - informacje na priv.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT