SolidWorks >> Makra >> Otwieranie rysunku z pliku części lub złożenia
Autor Wypowiedź
SW 2022 x64 SP2.0
2012-09-20, 07:52
Pomógł 2 raz(y).
Witam serdecznie,

czy mógłby mi ktoś pomóc w zrobieniu makra jak w temacie. Solid posiada taką funkcję w standardzie, ale problem polega na tym, że nazwa rysunku różni się od nazwy cześci/złożenia. Początek nazwy jest taki sam, ale na końcu jest dodane oznaczenie wersji.

Przykład:

nazwa części 2058 3 005

nazwa rysunku 2058 3 005-01

Gdzieś na forum mignęła mi wypowiedź jednej osoby, która pisała o podobnym makrze, ale jeszcze tego tematu nie znalazłem.

Z góry dziękuję za pomoc

Grzesiek
 
.
2012-09-20, 18:06
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Ja właśnie pracuję nad takim makrem. Działa i obecnie jest w fazie testów.
U mnie jest trochę inaczej bo model nazywa się tak : NazwaCzęści a rysunek : NumerRysunku NazwaCzęści , ale problem podobny.
Ja sobie poradziłem tak, że za pierwszym razem rysunek zapisuję makrem, które dopisuje do pliku modelu informację o pliku rysunku (w dostosowanych włąściwościach) , a potem drugie makro na podstawie tej informacji otwiera rysunek z poziomu modelu.
Pozdrawiam
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-10-29, 20:22
Pomógł 12 raz(y).
    Zwolak Grzegorz
    Witam serdecznie,
   
    czy mógłby mi ktoś pomóc w zrobieniu makra jak w temacie. Solid posiada taką funkcję w
    standardzie, ale problem polega na tym, że nazwa rysunku różni się od nazwy cześci/złożenia.
    Początek nazwy jest taki sam, ale na końcu jest dodane oznaczenie wersji.
   
    Przykład:
   
    nazwa części 2058 3 005
   
    nazwa rysunku 2058 3 005-01
   
    Gdzieś na forum mignęła mi wypowiedź jednej osoby, która pisała o podobnym makrze, ale jeszcze
    tego tematu nie znalazłem.
   
    Z góry dziękuję za pomoc
   
    Grzesiek

Temat aktualny? Dokładnie tak jak Włodzimierz mówi. Mając odpowiednie informacje np. we właściwościach nie będzie problemu.

pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT