SolidWorks >> Wizualizacje >> Animacja skacze po zapisie
Autor Wypowiedź
2013-04-16, 22:40
Pomógł 0 raz(y).
Witam, tak jak w tytule. Zrobiłem animacje prostą, tzn. obrotowy stół na którym znajduje się element obracany. I problem w tym, mam taki iż po zapisie pliku .avi , stół się tnie. Większość animacji wygląda prawidłowo, jest płynna. Ale są momenty w których tnie się ruch, takjakby brakowało klatek kilku. Da się to jakoś naprawić, aby cały obrót był płynny ?

PS: Dodam, że przy wykonywaniu zapisu, wszystkie klatki skaczą prawidłowo. A w zapisie na filmie, jest tak jakby nie było kilku klatek.

Edit: Przed chwilą zmieniłem format zapisu na mniejszy, i płynność animacji się poprawiła znacząco. Lecz dalej są przycięcia krótkie, tym razem mniej więcej co 180 stopni sie przycinają. Minimalny skok, który niestety jest zauważalny. Przy starcie animacji, oraz w połowie animacji jest takie przycięcie.



Mam jeszcze małe pytanko. Mianowicie jak wykonać animacje renderowaną, jak ustawić aby ten zapis wykonał się w renderze. To pytanie na przyszłość, jeśli mam nadzieje uda się rozwiązać zagadkę przycinania.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-17, 00:03
Pomógł 405 raz(y).
Optymalnie byłoby zwiększenie ilości klatek, domyślnie jest chyba 15. Ale pewnie komputer nie wyrabia. Może w tym czasie (braku klatek) jest dużo więcej szczegółów czy coś?

Różne wyniki mogą zależeć też od kompresji i kodeków - przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

A co do renderowanej animacji, podczas zapisu wybiera się Renderowanie, ale musi być oczywiście załadowany PhotoView. Dobrze jest wcześniej zdrenderować próbnie kilka zrzutów, bo tutaj może to trwać i trwać... jeżeli ustawisz 20 klatek/sek. a rendering jednej klatki zabierze 5 min, to łatwo obliczyć ile czasu potrzeba na cały film.

Fajnie też wygląda rendering ekranu ale z RealView.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT