SolidWorks >> Wizualizacje >> Zabezpieczone pliki 3d
Autor Wypowiedź
2014-04-15, 22:04
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich
Mam pytanie. Czy istnieje format pliku 3d, który będzie służył tylko i wyłącznie do wizualizacji poglądowej 3d projektu wykonawczego? Chodzi o to, żeby po wysłaniu gotowych wyrobów w takowym formacie, nikt nie był w stanie np. złapać wymiarów lub wyłapać miejsca łączeń części w naszym złożeniu, a co za tym idzie odkryć po prostu "jak to jest zrobione".
Dodam, że nie jest mi znany program jaki będzie wykorzystany do zrobienia wizualizacji, także format musi być w miarę "znany" przez takie programy.
Z góry dzięki
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-04-16, 09:07
Pomógł 18 raz(y).
Witam,
Jeśli nie chcesz aby ktoś zmierzył Twój model to są dwie opcje:
- eDrawings i klient ściąga sobie go za darmo,
- PDF 3D.
 
Panienka do wszystkiego
2014-04-16, 09:34
Pomógł 66 raz(y).
A jezeli nie chcesz, to plik *.WRML - czysta grafika ale bez textur i farby. W opcjach zaznacz wszystko do jednego pliku.

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-16, 09:56
Pomógł 405 raz(y).
@Łukasz,

nie wiem czy wiesz, że zarówno pdf3D jak i eDrawings umożliwia mierzenie. W przypadku eDrawings, można zapisać bez zezwolenia na mierzenie, w pdf nie wiem czy jest to możliwe. Oczywiście w obydwu przypadkach pliki można zahasłować, ale czy to jest wystarczającym zabezpieczeniem?

@Tomek,

wrl to siatka, której może nie da się zmierzyć, ale da się takie pliki drukować 3D.

Ja sugerowałbym chyba jednak eDrawings:)
 
Panienka do wszystkiego
2014-04-16, 12:27
Pomógł 66 raz(y).
Jasne, ze mozna ale tylko powloke bez bebechow.

Pozdr. tomek
 
2014-04-17, 21:28
Pomógł 0 raz(y).
Ok, dzięki za podpowiedzi
Znajdę jakiś poradnik jak takie pliki hasłować?
 
2014-04-22, 15:24
Pomógł 18 raz(y).
Niestety, o ile w przypadku "statycznych" pdf-ów to banał, o tyle pliki 3D niespecjalnie da się "zahasłować" bez użycia Adobe Acrobat (nie Readera oczywiście...).



SW sam w sobie (przynajmniej do wersji 2013) nie oferuje zabezpieczania pdfów.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT