SolidWorks >> Wizualizacje >> Problem z usunięciem wyglądu (sw2010)
Autor Wypowiedź
2014-08-26, 10:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Natknąłem się na pewien problem z usunięciem wyglądu nadanego kawałkowi powierzchni. Dla zobrazowania zrobiłem banalny przykład. powierzchnia wyciągnięta, a następnie na niej linia podziałowa ze szkicu. Całość ma wygląd, w tym przypadku kolor czerwony, nadany dla części (part), natomiast kawałek pośrodku ma inny wygląd nadany poprzez przeciągnięcie i zastosowany do ściany. jak usunąć ten wygląd nadany temu kawałkowi?


Wyglądu tego nie ma nigdzie w drzewku.



Wiem, że w tym przypadku to akurat jest mały problem, bo mogę usunąć wszystkie wyglądy i jeszcze raz pokolorować, lecz to tylko banalny przykład, a problem wyszedł przy dość dużej części, w przypadku której ponowne pokolorowanie to już dość długą chwile by zajęło.
Co ciekawe w tym przypadku mogę zaznaczyć ten nieszczęsny kawałek, natomiast w innym przypadku mam nadany wygląd "szkło" i nawet zaznaczyć się go nie da bo zawsze zaznacza się element będący "za szybą".

Wersja solidworks to standard 2010
 
2014-08-26, 11:02
Pomógł 0 raz(y).
Problem rozwiązany:) Może sie komuś przyda rozwiązanie. Klikamy prawym--> wybierz inny--> teraz da sie z menadżera wyboru wybrać interesująca na sciane. wybieramy, klikamy w ikonkę wygląd u góry obszaru roboczego i w oknie własciwości klikamy usuń wygląd.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT