SolidWorks >> Wizualizacje >> Wyglady - Program gubi sciezke tekstury.
Autor Wypowiedź
2016-01-19, 16:05
Pomógł 0 raz(y).
Czesc,

Problem dotyczy tekstur.

Nakladajac teksture wszystko dziala do czasu kiedy nie przebuduje modelu. Po przebudowaniu modelu tekstura gubi sciezke i staje sie biala.
Chcialbym dodac, ze problem dotyczy tekstur dodanych/zdefiniowanych przeze mnie, tekstury fabrycznie dostarczone z oprogramowaniem solidworks dzialaja normalnie.

Z gory dziekuje za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-20, 08:44
Pomógł 405 raz(y).
Czy chodzi o wyświetlanie w oknie SW, czy w trybie RealView czy po zrenderowaniu?

Jaka która porgramu, jaki service pack? Może jest coś opisane na stronie SOLIDWORKS.
 
2016-01-20, 09:35
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi o wyswietlanie w oknie SolidWorks.

Tez nie wydarza sie to za kazdym razem. Bywa tak, ze w jednym pliku SW ta sama tesktura dziala natomiast w drugim pliku SW juz nie.
 
2016-01-20, 09:55
Pomógł 0 raz(y).
Przy probie renderowania wyskakuje mi blad zalaczony na zdjeciu:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-20, 10:33
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem skąd ten błąd, nie spotkałem się z nim a trochę już pracuję z renderingiem. Proponuję sprawdzić, czy pomoże zaznaczenie opcji "przechowuj dane wyglądów w pliku" w opcje>właściwości dokumentu>wyświetlanie modelu.



Jeżeli błędu kiedyś nie było i nagle się pojawił, to może pomóc naprawa instalacji. Jeżeli był w danej wersji, to nie zaszkodzi pobranie najnowszego service packa.
 
2016-01-20, 12:48
Pomógł 0 raz(y).
Niestety zaznaczenie opcji "przechowuj dane wygladow w pliku" nie zadzialalo.

W wersji 2015 SP4 rowniez napotkalem sie z tym bledem.

Problem tkwi w tym, ze program gubi sciezke obrazu jpg:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-20, 12:59
Pomógł 405 raz(y).
Może kwestia uprawnień (windows). Ja stosowałem swoje tekstury wielokrotnie i nigdy takiego zachowania nie zaobserwowałem. Ale jak pisałem, może był taki błąd, na stronie SW można odszukać dane zgłoszenia problemów i ich rozwiązania w kolejnych service packach.

Dobrze jest też sprawdzić na innym komputerze - o ile to możliwe. Mogę u siebie zerknąć w wersji 2015, nie mniej mam innego SP.

 
2016-01-21, 09:01
Pomógł 0 raz(y).
U kolegi obok wystepuje ten sam problem. Jezeli sie z nim upram dam znac co bylo nie tak. Moze nowy service pack pomoze.

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.
 
2016-01-22, 18:09
Pomógł 0 raz(y).
Taka dodatkowa uwaga - zauwazylem, ze dzieje sie tak tylko wtedy gdy teksture narzucam na bryle czyli wtedy gdy mapowanie jest automatyczne.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT