SolidWorks >> Wizualizacje >> Tworzenie animacji
Autor Wypowiedź
2010-11-30, 21:27
Pomógł 0 raz(y).
Witam, jestem osobą dopiero zaczynającą pracę w SolidWorksie a już stoi przede mną nie lada wyzwanie. Zaprojektowałem budynek mieszkalny a teraz chciałbym zrobić animację 3d i nie wiem czy to jest możliwe w SolidWorksie. Jeśli nie to w jakim programie można to zrobić? Czy mógłby mi ktoś pomóc?
 
Mechanical Engineer
2010-11-30, 23:10
Pomógł 3 raz(y).
Pewnie że jest możliwe, w zależności jakiej wersji używasz proponuje zapoznać się z poniższymi filmami, z drugiej strony nie wiem czego oczekujesz po animacji ale filmy powinny Ci co nieco rozjaśnić w tym temacie. Wydaje mi się, że do zrobienia takiej animacji nie bedziesz nawet potrezbował dodatku Motion. Kreator animacji znajdziesz na karcie "Badanie ruchu" w lewym dolnym rogu programu zaraz obok karty "Model".
 
 
http://www.pswug.info/video/53/SolidWorks_Walk-Through_Animation_Tutorial
http://www.pswug.info/video/130/SolidWorks_2011-_Walkthrough
 
2010-12-03, 11:09
Pomógł 0 raz(y).
Urzywam wersji 2010. Chciałbym zrobić symulację stanów pracy systemów bezpieczeństwa. Wyobrażam sobie to tak, że wchodzę do pomieszczenia i czujnik wykrywa moją obecność i załącza alarm(tutaj kamera zwraca się na sygnalizator świetlny, znajdujący się na zewnątrz). Czy coś takiego jest możliwe. Ten filmik jet bardzo ciekawy. Dziękuję za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-03, 17:25
Pomógł 405 raz(y).
Ogólnie progrsmy typu SW nie są najlepszym rozwiązaniem do takich animacji, jsk np. 3ds max.
Zakładając jednak, że posiadasz wersję 2011 rzeczywiście walk through może być rozwiązaniem. W starszych wersjach można to zrealizować tworząc ścieżkę 3D i prowadząc po niej tzw. sanie - czyli taki komponent z kamerą. Natomiast co znaczy, że czujnik wykrywa? To trzeba zrobić ręcznie włączając pewną sekwencję w danej jednostce czasu.
Nie sądze aby było możliwe symulowanie zachowania czegoś jak czujka ruchu w pomieszczeniu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT