SolidWorks >> Wizualizacje >> Nadanie wyglądu dla PRAWIE całego złożenia.
Autor Wypowiedź
2011-06-09, 14:08
Pomógł 18 raz(y).
Mam złożenie, załóżmy, że ma ono 20 detali.

2 z tych detali chcę nadac wygląd np. Granit, a cała reszta niech ma np. Drewno.

Kombinuję tak: nadaję dla całego złożenia Drewno i próbuję 2 elementom nadać Granit, ale wizualnie dalej jest drewno ;-/

Da się to zrobić, bez żmudnego nadawania każdej części z osobna?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-09, 14:18
Pomógł 405 raz(y).
Wszystko się da w dowolnej konfiguracji, należy tylko zwrócić uwagę, na jakim poziomie zostały przypisane wyglądy. Zawsze nadrzędny będzie ten ze złożenia a nie części.

 
2011-06-09, 14:23
Pomógł 18 raz(y).
Przyznam, że nie rozumiem ;-)



OK, łopatologicznie - mam złożenie, bez jakiegokolwiek wyglądu/koloru.

Co powinienem zrobić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-09, 14:29
Pomógł 405 raz(y).
Zaznaczyć w drzewie części i wybrać wygląd (pod prawym albo w palecie wyglądów-patrz screen wyżej). Nie może być dla całego złożenia wyglądu bo to jest nadrzędne!
 
2011-06-09, 14:33
Pomógł 18 raz(y).
Czyli de facto muszę za każdym razem "obklikać" wszystkie podzespoły, tak to rozumiem.

Nie da się zrobić "nadaj kolor różowy dla całego złożenia, ale dla tych dwóch podzespołów nadaj zielony"?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-09, 14:48
Pomógł 405 raz(y).
No nie da się, bo wówczas kłóciłoby się to z hierarchią. Poza tym wyobraźmy sobie odwrotną sytuację, mam części i podzłożenia mające już wyglądy i chcę nadać globalnie całemu złożeniu - i co jest ważniejsze?

Nie do końca rozumiem problem, przecież w ciągu sekundy zaznaczam w drzewie wszystkie komponenty na najwyższym poziomie i nadaję granit, po czym zaznaczam dwa i nadaję drewno.
 
2011-06-09, 14:56
Pomógł 18 raz(y).
Problem w sumie w pracochłonności. Przykład mówił o 20 elementach, moje złożenia mają czasem >400. Myślałem, że zwyczajnie czegoś nie umiem i jest możliwość nadawania nadrzędnego koloru dla niektórych części w złożeniu.

Mam np. złożenie drabiny, która zależnie od okoliczności musi być np. biała, czerwona, niebieska, metalizowane itd. i to w różnych odcieniach RGB zależnie od potrzeb (rzadko powtarzają się takie same) etc. Ale elementy plastikowe są zawsze czarnym plastikiem. I za każdym razem muszę zaznaczać te wszystkie elementy i zmieniać wygląd/kolor.



Kombinowałem inaczej - tworzyłem nowy wygląd (plik p2m) i nim określałem kolory elementów. Myślałem, że jeśli zmienię plik p2m, to i elementy się dostosują. Niestety, nie chciały ;-)

Przy okazji - dlaczego nie działają ENTER'y przy wpisywaniu treści?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT