SolidWorks >> Wizualizacje >> Detal w scenie "wisi" w powietrzu...
Autor Wypowiedź
2011-06-15, 07:49
Pomógł 18 raz(y).
Próbuję ogarnąć temat wizualizacji detalu w jakimś otoczeniu (np. studio2).



Daję "Edytuj scenę", wybieram "Użyj środowiska" i wybieram Studio2.

Pojawia się studio, mogę nim obracać, ale model "wisi" wysoko nad podłogą i jest względem niego nienaturalnie mały... Jak to zmienić, bo nie widzę.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-15, 10:25
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba ustawić odsunięcie podłogi.

W większości przypadków podłoga jest odsunięta na zero ale czasem ze względu na orientację w układzie 3D występuje odsuniecie lub podłoga jest odniesiona względem innej ściany niż "spód" (pojęcie względne) detalu/złożenia.

 
2011-06-15, 10:38
Pomógł 18 raz(y).
Hmmm, nie o to chodzi.



Tworzę jakiś detal, daję jakąś scenę. Detal lewituje, tym co podałeś, mogę regulować odbicie i cień, które również wiszą nad podłogą sceny:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-15, 11:15
Pomógł 405 raz(y).
Nie do końca rozumiem, na czym polega lewitacja...



Jeżeli mam pokój i przedmiot leży na podłodze, czyt. cień i ewentualne odbicie jest generowane właściwie to tylko na tej podstawie stwierdzam, że nie ma offsetu. Po wyłączeniu cienia nie wiem gdzie przedmiot leży - tak też jest w realu jeżeli patrzę z pewnej perspektywy.

Tylko tymi ustawieniami sceny można sterować, również jej wielkością.
 
2011-06-15, 12:56
Pomógł 18 raz(y).
Ufff.... Chyba się nie dogadamy.



Rysuję dowolną bryłę, rysując jej kształt na płaszczyźnie górnej i wyciągam (jak na załączonym wyżej obrazku).

Nadaję mu wymiary - ten na obrazku ma podstawę o średnicy 3 metrów, czyli spory.

Widać pięknie cień i odbicie jakby stał na podłodze.

Ale jak dodam otoczenie, to ten element wisi między podłogą a sufitem, a cień i odbicie widać w powietrzu. A ponadto jest nieproporconalnie mały w stosunku do środowiska - patrz w/w zrzut ekranu - detal ma 3m średnicy!

Zastanawiam się, czy można zrobić tak, aby "podłoga" modelu (płaszczyzna top) była równo z podłoga środowiska.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-15, 13:08
Pomógł 405 raz(y).
Nie widzę obrazka!

Wielkość obiektu nie ma nic do tego bo środowisko można skalować.

Skoro "wisi" to w otoczeniu trzeba wskzać, która ściana ma być dolną, środowisko można powiększyć i obrócić wg potrzeb. Wydaje mi się, że środowisko jest inaczej zorientowane względem detalu - ale to wszystko da się ustawić.
 
2011-06-15, 13:19
Pomógł 18 raz(y).
W wiadomości z 10:38 nie ma obrazka?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT