SolidWorks >> Wizualizacje >> Problem z wygladami - Realview vs Photoview
Autor Wypowiedź
2011-08-14, 19:24
Pomógł 0 raz(y).
Natrafilem na maly problem z Photoview:

Otoz wybralem material dla czesci, odzielilem powierzchnie ktora ma byc nagwintowana, przypisalem gwint do powierzchni. i w podgladzie Realview wszystko wspaniale, ale w podgladzie Renderu - gwintu nie widac. Mozna rozroznic inna powierzchnie ale nie widac gwintu.



Screen problemu - dla leprzego zrozumienia tego co wymodzilem:)

Czy ktos moze mi powiedziec (napisac) co zrobilem zle??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-14, 20:57
Pomógł 405 raz(y).
ghh, trzeba przeskalować wzór w zaawansowanych ustawieniach wyglądu. Natomiast z tym stwierdzeniem, że w Realview wygląda super to nie przesadzajmy... jest to zwykła tekstura bez linii śrubowej. Jak się chce pokazać ładnie gwint to trzeba go wykonać fizycznie nacinając w obiekcie.
 
2011-08-14, 22:53
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle,

Mapuje gwint, poniewaz gdy wycinalem srubki to komputer nie wyrabial ze zlozeniem z duza iloscia srubek:)

Czy moge prosic o podpowiedz. Czy chodzi o Advanced/Mapping/ Size - bo jesli tak to probowalem 0.01 i 1000

i nadal nic.

Zgory dziekuje za pomoc:)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-15, 08:16
Pomógł 405 raz(y).
Pokusiłem się o porównanie: I to jest odpowiedź, dlaczego nie lubię osobiście PV360... Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia, zmiana rozmiaru tekstury, sposobu mapowania (nawinięcia) oraz użycie własnej zerojedynkowej mapy nic nie dało - gwint wygląda źle. Oczywiście w Realview jest ok.
 
2011-08-16, 22:52
Pomógł 0 raz(y).
No dobra - chyba wiem o co chodzi. Dziekuja za naprowadzenie
 
2011-12-27, 10:49
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

czy do użycia PV360 potrzebna jest dodatkowa licencja czy jest w standardzie ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-27, 11:06
Pomógł 405 raz(y).
Nie jest potrzebna licencja, PV360 jest w pakiecie Professional (środkowy pakiet SolidWorks).

W wersji 2010 była to odzielna aplikacja, w 11 i 12 jest już zintegroana jako add-in.
 
2011-12-27, 11:56
Pomógł 0 raz(y).
Aha OK
tylko jeszcze tak dla jasności - skąd mogę wyciągnąć PV360? Tzn. ten "środkowy pakiet SolidWorks" jest podczas instalacji? Czy może znajde to gdzieś w menu?
 
2011-12-28, 14:48
Pomógł 18 raz(y).
Jeśli masz pakiet Professional to wchodzisz w Narzędzia --> Dodatki i tam zaznaczasz. Tak samo jak np. ToolBox.
 
2011-12-30, 09:45
Pomógł 0 raz(y).
Hej,

no fakt w dodatkach znalazłem PV360 próbuję dodać i nic, posiadam wersję Premium ale w helpie jest napisane że dodatek działa pod Profesional oraz pod Premium ...

Nie wiem gdzie poełniam błąd - załączam zdjęcia z procesu aktywacji może coś zauważycie.









 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-30, 09:57
Pomógł 405 raz(y).
Wybierz opcję modyfikuj dla instalatora (w dodaj/usuń programy) i tam upewnij się, że ten dodatek został poprawnie zainstalowany.

Poza tym zakładam, że masz oficjalną wersję skoro ją aktywujesz więc możesz się skontaktować z Twoim dystrybutorem jeżeli naprawa lub modyfikacja instalacji nie pomoże.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT