SolidWorks >> Wizualizacje >> SW Motion - analiza oparta o zdarzenia
Autor Wypowiedź
Smiter
2012-01-30, 15:33
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

krótkie pytanie - tworząc sekwencję ruchów (symulację) przy wykorzystatniu zdarzeń można używać napędów, sprężyn itd... oraz! wiązań. Wszystko "fajnie - pięknie", ale mamy dostęp tylko do wiązań z najwyższego poziomu. Wiązania zastosowane w podzłożeniach są niedostępne;( Czy jest jakiś sposób, aby dostać się do nich, bądź sterować nimi w inny sposób? Aż nie chce mi się wierzyć, że do wykonania takiej analizy musimy użyć modelu bez podzłożeń?!

Innymi słowy (na przykładzie): w jednym podzłożeniu mam sekcję, w której chcę wyzwolić siłownik. "Dojechać" nim do produktu (z innego złożenia). Następnie włączyć wiązanie /wspólnie/, aby "przykleić" produkt. Znowu wyzwolić siłownik i już z "przyklejonym" produktem pojechać w inny obszar. Jak to zrobić?

Z góry dziękuje za wskazówki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-30, 15:44
Pomógł 405 raz(y).
Jak podzłożenie jest elastyczne to można wiązać poszczególne jego komponenty z częściami z innych podzłożeń.

A co w praktyce odpowiada wiązaniu wspólnie? Przychodzi mi na myśl jedynie jakiś elektromagnes przyciągający podczas zbliżenia inną część. No bo jeżeli siłownik "pcha" inną część to nie wiązaniem tylko kontaktem to określ.
 
Smiter
2012-01-30, 18:45
Pomógł 0 raz(y).
Oczywiście jest elastyczne, można wiązać między częściami z innych podzłożeń - zgoda. Niestety tylko poprzez wymuszenia via napęd oraz kontakty itp.; wiązań brak. Jakaś porada?

Pytasz o praktykę [wspólnie] - elektromagnes owszem, w tym przypadku chodzi jednak o podciśnienie;)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT