SolidWorks >> Wizualizacje >> Ucinanie modelu po renderingu
Autor Wypowiedź
2013-03-04, 20:53
Pomógł 0 raz(y).
Witam, jak w temacie. Mam wymodelowane złożenie części, i chce wykonać zdjęcie renderowane. I pojawia się problem przy tym, bo po renderinku model jest przycięty. Nie widać pełnego modelu złożenia tylko fragment. Jak to naprawić, aby był pełny model złożenia wyrenderowany ??
 
2013-03-05, 08:06
Pomógł 18 raz(y).
Wstaw zrzut ekranu.



Pierwsza myśl jaka mi przychodzi to ustawienie podłogi w scenie.
 
2013-03-06, 10:57
Pomógł 0 raz(y).
Na pewno działa u mnie zadziałało a miałem ten sam problem :)
 
2013-03-10, 08:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam, nie moge się pozbyć tego problemu, tnie mi strasznie modele po renderingu. Tak jak na zdjęciu tym. Da się z tym uporać ? Za kilka dni skończe wszystkie elementy i będę chciał wyrenderować wszystko, a tu taki klops. I tak przy okazji, jak poprawić ustawienia, aby rendering był bardziej fotorealistyczny ?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-03-10, 09:35
Pomógł 405 raz(y).
Czy wyrównałeś podłogę sceny do ściany modelu, tak jak radziliśmy w poprzednich postach??? To jest przyczyną tego cięcia.

Na realizm renderingu wpływają:
1. odpowiedni dobór wyglądów,
2. odpowiednia scena, często zmodyfikowana,
3. światło + cienie,
4. dokładność, w sensie wysoka jakość wyświetlania modelu (we właściwościach domukemntu)+ wysoka jakość pliku wyjściowego (ustawienia w PV360).
 
2013-03-10, 10:17
Pomógł 0 raz(y).
Jak wcześniej radziliście np. wykonałem złożenie od nowa, i poskutkowało na początku. Więc dorzucałem kolejne części do złożenia. Zrobiłem render gdy model wzbogacił się o dodatkowe części, i w tedy wykonałem render po którym okazało się, że model jest znowu przycięty. Sceny rużne ustawiałem, ale nie pomagało. Jak zmienić tą podłoge, bo najwyraźniej to to jest przyczyną. I tak przy okazji, dlaczego po dodaniu części model zaczął się przycinać gdy wcześniej renderował prawidłowo ? A odnośnie świateł itp, to jak mam rozumieć jest tu gdzieś szersza możliwość wyboru tych opcji. Niż tylko zmiana scen ? O to ci chodzi, bo jeśli tak, to będę wdzięczny za informacje gdzie wejść, aby znaleźć te ustwienia, ja narazie zmieniam tylko sceny.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-03-10, 11:21
Pomógł 405 raz(y).
Definitywnie chodzi o ustawienie podłogi. Jeżeli pisałem, by wstawić do nowego złożenia to tylko po to, by potwierdzić co jest przyczyną.

Jeżeli na początku w złożeniu jest ok, a po dodaniu kolejnych komponentów podłoga się nie odsuwa to trzebą ją ręcznie ustawić - tylko tyle.

Proponuję, żebyś na początek przejrzał wszystie opcje dostępne w menu PhotoView wspomagając się plikiem pomocy. Jest tam m.in. Edytuj scenę > Podłoga. W zasadzie wszsytko jest tam dokładnie opisane, jeżeli coś będzie niejasne to pytaj - bo trudno w ramach odpowiedzi na forum nauczyć kogoś obsługi dodatku.
 
2013-03-11, 08:06
Pomógł 18 raz(y).
Generalnie ja bym go położył dla "realizmu".

Stwórz płaszczyznę przechodzącą przez 3 najbardziej wystające z boku wierzchołki karabinu (generalnie - płaszczyznę, na której będzie leżał karain).

W ustawieniach sceny wybierz tę płaszczyznę jako "podłogę".
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT