SolidWorks >> Wizualizacje >> Ruch liniowy
Autor Wypowiedź
2013-03-06, 11:01
Pomógł 0 raz(y).
Witam ponownie

Mam teraz problem z pokazaniem pracy zaciskania się klocków hamulcowych na tarczy. W poprzednim poście pomógł mi Pan Paweł i działa ten ruch oborotwy. Teraz chciałbym to zsynchronizować z zaciskaniem się klocków na tarczy tak aby pokazać że jak koło się zatrzymuje (czyli zaciskają się kocki na tarczy) dzięki uruchomieniu hamulców.



chodzi o to aby ruch tłoka w zacisku powodował przesunięcie się klocków w kierunku tarczy hamulcowej

Jakie powinny być relacje w złożeniu bo rozumiem, że wspólne i zblokowane trzeba usunąć.



I czy w części pedał hamulca



też należy zastosować ruch liniowy?



Głównie chodzi o to że naciśnięcie hamulca w trakcie ruchu obrotowego koła wraz z tarczą hamulcową spowoduje przesunięcie samego pedału hamulca do dołu (pedał hamulca ma w złożeniu wiązanie koncentryczne na tulei więc poruszając myszą rusza się) oraz zapracowanie tłoka w zacisku i pracę klocków hamulcowych dociskając do tarczy i powodując zatrzymanie
 
2013-03-06, 11:25
Pomógł 0 raz(y).
Ruch obrotowy można obejrzeć tutaj:

http://youtu.be/LM4wKMAQNT8
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-03-06, 15:03
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba dodać dodatkowy ruch, raczej przesuwałbym to ręcznie. Można też dodać ruch liniowy, można też sterować w jednostce czasu parametrem wiązania - odległości.

Najważniejsze, by ruch obrotowy skorelować z przesuwem liniowym, robi się to przesuwając klucze w panelu animatora.

ps. śruby z gwintem po helisie w złożeniu? Oj nie używa się takich plików bo to strasznie obciąża system a nic nie wnosi...
 
2013-03-07, 08:46
Pomógł 0 raz(y).
śruby miałem zmienić na takie tylko z oznaczeniem gwintu, ale te wykorzystywałem do renderingu i tak zostało, nie zauważyłem zbytniego obciążenia systemu :)
 
2013-03-11, 12:56
Pomógł 0 raz(y).
Tak wygląda hamowanie, ale brak ciągłości gdyż jest to ruch podstawowy w animacji nie działa, koło się nie kręci itd.

http://youtu.be/rj1P81vaBSM
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT