SolidWorks >> Zarządzanie dokumentacją >> Nadawanie nazwy modelowi przy zapisz jako.
Autor Wypowiedź
2016-03-29, 15:21
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
jestem nowym forumowiczem i szukam odpowiedzi na parę pytań-problemów, które utrudniają mi pracę w Solidworks 2014.

Wracając do tematu, mam problem z nadaniem nazwy modelowi przy opcji zapisz jako. Na dole mamy zapisz jako typ... i niżej powinna być rubryka w którą wpisujemy swój tekst. ja takowej nie mam. Czy wiecie może jak ją włączyć, albo co zrobić?

Drugi problem jest z opcjami Narzędzia ->opcje-> przy zmianie jakiś opcji np. dokładność wymiaru po zatwierdzeniu jest wszystko oki, ale gdy wyłączę i włączę jakiś inny model to ustawienia wracają do domyślnych...? Dlaczego tak??

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
pr
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-03-29, 17:10
Pomógł 6 raz(y).
Apropos drugiego to musisz sobie ustawic Template dla modelu gdzie ustawiasz sobie wszyskie wlasciwosci tworzonego modelu tj. dokladnosc wymiaru i inne , to rowiez tyczy sie arkuszy rysunkowych.Potem musisz to zapisac w odpwiednim miejscu na kompie i wtedy bedziesz mial takie same wartosci parametrow ktore sobie ustawiles gdy bedziesz budowal nowe czesci czy tez robil rysunki. Niestety nie pamietam dokladnie jak to sie robi bo dawno temu to ustawialem ale ktos kto lepiej sie orientuje w temacie napewno pomoze i poda detale tego ustawienia. ten youtube klip pomoze:
https://www.youtube.com/watch?v=zZ42xujb6g4
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-29, 21:46
Pomógł 405 raz(y).
Odnośnie pierwszej kwestii, może być jakiś błąd który usunie naprawa instalacji. To się pojawiło nagle czy zawsze tak było? Jaki SP?

Druga sprawa to już kolega wyjaśnił, że trzeba otworzyć szablon, zmienić ustawienia i nadpisać.2
 
2016-03-30, 07:33
Pomógł 0 raz(y).
Od początku takie coś było. Czytałem, że trzeba wywołać plik sldpropertyhandler.ddl w cmd, ale "Nie można załadować modułu" SP1 vin7 64x.

2 sprawa chodzi o plik .prtdot ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-30, 09:20
Pomógł 405 raz(y).
Spróbuj naprawić instalacje albo wcześniej odpalić na innym użytkowniku (wówczas SW startuje z ustawieniami fabrycznymi). Oczywiście "grzebanie" w plikach dll czasem rozwiązuje dany problem ale jest to raczej tzw. workaround niże typowe rozwiązanie.

Co do drugiego, jeżeli chodzi o część to ten plik, szablony złożenia i rysunku mają swoje rozszerzenia.
 
2016-03-30, 09:33
Pomógł 0 raz(y).
Chyba jednak przeinstaluje go i zobaczymy wtedy.

Dokładnie tak jeżeli chodzi o drugi problem - już zrobione :)

Dziękuje za pomoc!! :))
 
2016-03-31, 08:59
Pomógł 0 raz(y).
Przeinstalowanie pomogło + wyłączenie aktualizacji KB3072630 w regedit...



Jeszcze raz dzięki :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT