SolidWorks >> Zarządzanie dokumentacją >> Wyszukiwanie duplikatow rysunkow
Autor Wypowiedź
brak
2011-07-06, 14:03
Pomógł 0 raz(y).
Ktos mi powiedzial ze isttnieje nazedzie ( nie wiem czy dla SW ) wyszukujace duplikaty rysunkow. Nie mam pojecia na jakiej zasadzie to mialoby dzialac. Czy jako porownanie geometrii modelu, czy na bazie rysunkow ( cos jak draw compare ). Chodzi o to zeby pokazal mozliwe duplikaty rysunkow ( modeli ) na serwerze.

Ktokolwiek slyszal- ktokolwiek wie.... prosze o pomoc:)
 
Panienka do wszystkiego
2011-07-06, 16:28
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



tak troche na piechotke ale pokazuje - Pack and Go z uaktywniona opcja "lacznie z rysunkami" pokazuje rysunki (pliki) tez o innych nazwach dotyczacych "badanego pliku".



Pozdr. tomek
 
brak
2011-07-06, 17:38
Pomógł 0 raz(y).
Chyba to zle wytlumaczylem, ale dzieki p.Tomku za zainteresowanie

Chodzi o to by wlaczyc takiego kombajna,ktory przeleci 1000 rysunkow i powie ze 1111 i ABCD maja podobna geometrie i rozmiary wiec jest szansa ze sa duplikatem .

Nie wiem czy cos takiego istnieje ale jak by ktos slyszal to prosze o opis

A przy okazji, sa jakies programy do przetwarzania rysunku w pdf to SW-friendly (naprzyklad dxf. czy dwg)

Pozdrawiam i dziekuje
 
Panienka do wszystkiego
2011-07-06, 18:53
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



A przy okazji, sa jakies programy do przetwarzania rysunku w pdf to SW-friendly (naprzyklad dxf. czy dwg)





sa, sa... np. http://www.dxf.de/dwg_pdf.php



Ale wynik zalezy glownie od jakosci pdf - jak dobra, to okrag bedzie okregiem a jak do d..y to masz albo odcinki albo schodki. Uwaga z wlasnego ogrodka...



Pozdr. tomek
 
brak
2011-07-07, 13:31
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki sliczne - (tylko czemu po niemiesku:) )
 
Panienka do wszystkiego
2011-07-07, 14:22
Pomógł 66 raz(y).
A temu, bo tomek w reichu luga ...



Dostepne jezyki to : Deutsch, Englisch, Italienisch und Spanisch

Pozdr. tomek
 
brak
2011-07-08, 13:32
Pomógł 0 raz(y).
Hehehe - Pozdrowienia z UK
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-11, 08:25
Pomógł 405 raz(y).
Wyszukiwanie duplikatów po nazwach jest proste i nie ma nic wspólnego z SW (chociążby za pomocą pliku przenośnego), natomiast wyszukiwanie po zawartości arkusza wydaje się niemożliwe... Pewnie dałoby się podpiąć narzędzie draw compare ale jakoś nie widzę, że program sprawdza każdy z każdym.
 
brak
2011-07-12, 13:59
Pomógł 0 raz(y).
Niestety chodzi o wyszukiawnie po modelach, ale dzieki za odp.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-12, 14:15
Pomógł 405 raz(y).
Częściowo rozwiązaniem pierwotnym jest stosowanie np. pdmworks'a który nie pozwoli użyć takch samych nazw pliku, a nawet jeżeli nazwy będą różne ale geometria taka sama powiadomi o tym podczas próby ewidencjonowania.

Niestety jeżeli już są duplikaty to jest działanie wtórne, ale może warto (w przypadku pakietu min. Professional) odpalić pdma i masowo zaewidencjonować wszystkie pliki tylko po to, żeby program wykrył duplikaty.

Spróbuje zrobić taki test bo sam jestem ciekaw... jak się czegoś mądrego dowiem to z pewnością się tym podzielę:)
 
EPDM Master
2013-08-01, 20:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Istnieje narzędzie, które pozwala na wyszukiwanie po bryłach i kształatach 3D, nazywa się 3dPartFinder, więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie : http://www.3dpartfinder.com/en/Home.aspx

W Polsce narzędzie dystrybuowane jest przez firmę CNS Solutions. Zachęcam do kontaktu!

Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT