SolidWorks >> Zarządzanie dokumentacją >> PDM Workgroup a PDM Enterprise
Autor Wypowiedź
Dariusz Sobera
2012-02-26, 13:05
Pomógł 0 raz(y).
Witam ponieważ od dłuższego czasu zbieram informację na temat możliwości systemów zarządzania plikami w SW chciałbym zapytać o:

Porównanie możliwości PDM Workgroup a PDM Enterprise ponieważ mam wrażenie że Enterprise to jakby połączenie SW Professional+Edrawing+SW Explorer??

Mam w pracy serwer PDM na wersji SW2007 Professional czy przesiadka na SW2012 ale Worgroup usprawniłaby jego działanie?? Czasami serwer się zawiesza mimo że jest na Windows Serwer 2008 a dyski są po 15000obr/min. Ponowny rozruch z plikami trwa 30min=strata czasu.

Mam dwa pomysły mianowicie jeżeli PDM Workgroup 2012 działa lepiej to mógłbym go wykorzystywać dalej jak obecnie. Przy czym interesuje mnie wdrożenie na lini montażowej stacji roboczej z wgranym Edrawing + SW Explorer (redukcja kosztów). Minus jest taki że nie wiem czy można wysyłać pliki lub spiąć z serwerem SW Explorer? tak aby nie trzeba było latać po produkcji z pendrivem i wgrywać pliki z detalami i złożeniami + rys. Moje pytanie jest na ile mozna wykorzystać te darmowe dodatki aby usprawnić pracę?? Czy jest tam jakaś możliwość zarządzania i kontroli plików, zatwierdzania dokumentacji tak jak w przypadku PDM Enterprise??

Drugi pomysł to wdrożenie SW2012 Professional z licencjami PDM Editor oraz kilku licencji na PDM Contributor w celu zatwierdzania dokumentacji i obiegu w produkcji, na montaż PDM Viewer. Ten pomysł kosztuje i to sporo. Informacji na temat możliwości nie jest zawiele w internecie dlatego prosiłbym kogoś kto ma z tym kontakt najlepiej w firmie o informację. Głównie interesuje mnie porównanie możliwości rodzajów PDM Enterprise ułatwi mi to podjęcie decyzji ile licencji potrzebuje firma?



Prosiłbym o rozwinięcie tematu i pomoc osób z doświadczeniem lub wiedzą w zakresie PDM Administrator

PS. jedno wiem że firma zdecydowała się na pracę w SW2012
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT