Pozostałe >> Edukacja SolidWorks >> Szkola Online dla Photoworks
Autor Wypowiedź
Projektant CAD
2011-02-15, 13:55
Pomógł 0 raz(y).
Wiatm Koledzy
 
Szukam ostatnio wnecie kursu online dotyczacego Photoworks w Solidworks 2010 ale znalzlem tylko powierczniowe kursy. Wie ktos cos na temat obszerniejszych kursow Photoworks. Najlepiej po angielsku.
 
Dziekuje bardzo za pomoc
lukas
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-15, 16:47
Pomógł 405 raz(y).
Ja szukałbym na youtubie - kopalnie materiałów. Kursy, może nie w trybie online, sprzedaje m.in www.solidprofessor.com/.
Polecam też stronę robrodriguez.com/wordpress/ - jest to osoba od lat zajmująca się tematami renderingu, można tam też kupić książkę o tej tematyce.
A czego dokładnie potrzebujesz? - może będę Ci w stanie pomóc lub pokierować.
 
Projektant CAD
2011-02-16, 09:17
Pomógł 0 raz(y).
dzieki za info,
chodzi o to ze podstawy jakies tam mam i spedzielm juz dziesiatki godzin z photoworksem ale czasami mialem problem z tym zeby wiedziec jak dany kolor i textura powierzchni zachowa sie pprzy roznych swiatlach z roznych katow itp, czasami mialem uryte kolory powierchni i moglem zmieniac rozne parametry ale nie odzaialowywalo to na rendering, dopiero jak usuwalem ten uryty kolor to dzialalo
Pawel wiesz, nieraz sie zagubielm w ustawieniach i dochodzilem do rozwiazan po godzinach( miom zdaniem najlepsza szkola ) no ale w pracy nie zawsze jest czas aby bawic sie godzinami i eksperymentowac wiec szukam czegos ale kury online itd co by wszystko mialo rece i nogi
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-16, 09:43
Pomógł 405 raz(y).
Ale szczerze, to nie wydaje mi się, że takie szkolenie osobie już pracującej z tymi programami może coś dać. Poza tym na szkoleniu omawia się konkretne przykłady - oczywiście dające jakąś porcję wiedzy, ale jednak ta tematyka wymaga po pierwsze czasu i doświadczenia, a dwa wyczucia w ocenie wyników prac.
Jak zachowa sie dany wygląd to kwestia wielu parametrów i jeżeli scena nie jest standardowa to raczej nie da sie tego wcześniej sprawdzić - jedynie pozostaje droga prób i błędów.
Jeżeli masz jakieś konkretne przykłady do wrzuć tu na forum, lub zawsze możesz pisać na pw - jakieś tam doświadczenie w tym mam więc będę starał się pomóc :)
 
Projektant CAD
2011-02-16, 10:52
Pomógł 0 raz(y).
dzieki jak by co bede pisal, chodzi o to ze musze robic rendering tylko raz na jakis czas , jezeli marketing potrzebuje dobrej prezentacji nowego produktu a te typy nie zawsze tego chca :_)
Pawel raz jeszcze dzieki w razie problemui bde pisal a tymczasem moze zamowie sobie ksiazke z tej strony rob rodriguez
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT