SolidWorks >> Modelowanie części >> WYKORZYSTANIE CZĘŚCI ZŁOŻENIA
Autor Wypowiedź
--
2013-06-11, 10:35
Pomógł 6 raz(y).
Witam .

Mam do wkomponowania części rirociągu tak aby skladał się z odpowiedniczh kształtek czyli kolan itp. od kklienta mam szkic z wyciągnięciami itp. zapisany jako złożenie.

Tworzę nową część np kolano które jest już tam wkomponowane przy pomocy odpowiedniczh wiązań (takie samo kolano zamieściłem powyżej ) problem polega na tym aby wykorzystać tak części złożenia te czerwone czli prostokąt i rurki aby je umieścić na części czyli tym kolanie które wkomponowałem i były one widoczne w częśći czyli kolanie zapisanym gdzieś jako złożenie. Myślałem o jakimś szkicu 3d i zapisanie w jakiś sposób tylko tegokolana i szkicu 3d do części bo tylko w części można robić wyciągnięcia może jest jakiś inny sposób ?



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-06-11, 10:52
Pomógł 405 raz(y).
Nie widać obrazka, ale każde złożenie można zapisać jako część, a z kolei każdy obiekt części wieloobiektowej można wyprowadzić do części.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-06-11, 11:06
Pomógł 43 raz(y).
Co do wyciągnięcia to spróbuj edytować część w kontekście złożenia i tam zmienić długość wyciągnięcia/albo szkic. Tylko wtedy jak wiązania są byle jak to złożenie może się rozsypać.







 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-06-11, 11:28
Pomógł 405 raz(y).
Podczas edycji tego szarego kolanka z poziomu złożenia możesz użyć operacji np. odsuń powierzchnię dodając czerwony element w szarym. Można też konwertować do szkicu ścianę tego czerwonego elementu i nim wyciągać.


Natomiast jeżeli ta czerwona cześć ma być połączona z szarą to można użyć z poziomu edycji w złożeniu operacji Łącz. Rozwiązań jest wiele w takim przypadku.
 
--
2013-06-11, 13:21
Pomógł 6 raz(y).
Jestem na etapie gdy mam w złożeniu zrobione szkice tych części o które mi chodzi, pojawiają sie one równierz w złożeniu samej części czyli kolana jednak nie można tworzyć wyciągnięcia itd. przy urzyciu tych szkiców .

 
SOLIDWORKS 2018
2013-06-11, 13:32
Pomógł 43 raz(y).
Tak jak pisałem wcześniej, spróbuj to kolanko ze szkicem edytować w kontekście złożenie i wyciągnać znajdujący się tam szkic. Mi wyszło. Prawdopodobnie masz wszystkie kształty szkicu w jednym szkicu. 1 kształt - 1 szkic, i wtedy kazdy z osobna wyciągnij.







 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-06-11, 14:04
Pomógł 405 raz(y).
Żeby utworzyć nową część należy wybrać z menu Wstaw > Komponent > Nowa część, i dopiero w nich w kontekście możesz konwertować szkice - te widoczne na szaro bezpośrednio w złożeniu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT