SolidWorks >> Modelowanie części >> Przesuwanie bryłami.
Autor Wypowiedź
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2013-09-10, 06:49
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Czy jest mozliwosc przesuwania bryl jezeli sie np: "pomyle", zeby nie edytowac szkicu tylko przemiescic narysowana bryle np o 50 mm wyzej ? Nie robie zlozen bo zajmuje mi to duzo czasu a w rezultacie ich nie potrzebuje, jednak czasami sa zmiany, i zeby cos zmienic, przeniesc trzeba edytowac co wiaze sie z "rozwalaniem" modelu. Dlatego ciekawi mnie czy jest takie rozwiazanie jak "manipulacja" brylami ?

Pozdrawiam,
 
nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie nie umiejący tego zrobić
2013-09-10, 07:51
Pomógł 2 raz(y).
Tak sobie mysle nad tym co napisales kolego, i najprostszym dla mnie rozwiazaniem tego problemu byloby podswietlenie modelu i edytowanie wymiaru z poziomu podswietlenia :) pozniej tylko kliknac przebuduj i automatycznie "bryla" sie zmieni. Ale jestem ciekaw innego rozwiazania, moze sam na tym skorzystam.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-10, 08:05
Pomógł 405 raz(y).
Menu Wstaw > Operacje > Przenieś/Kopiuj - jest tam wszystko, czego potrzebujesz.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-09-10, 09:06
Pomógł 43 raz(y).
Jak na obrazkach:







 
Anderk
2013-09-22, 17:34
Pomógł 0 raz(y).
Witam jak utworzyć płaszczynę na tej powierzchni (patrz rysunek ) by można było zatwierdzic ??
help me

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-22, 18:26
Pomógł 405 raz(y).
Muszą być wybrane dwa odniesienia a nie jedno. Jeżeli przez środek przechodzą płaszczyzny układu części, to należy oprócz tego, co już jest zaznaczone wybrać płaszczyznę prostopadłą do widocznej (w podglądzie na żółto).

Czyli np. należy zaznaczyć płaszczyznę prawą i ścianę cylindryczną.
 
Anderk
2013-09-23, 11:26
Pomógł 0 raz(y).
dzieki wielki :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT