SolidWorks >> Modelowanie części >> Litery
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Muszę zamodelować bryły kilku liter, mogę to wszystko rozrysować ale podejrzewam że zejdzie mi z tym trochę czasu a po drugie literki nie będą tak idealne. Czy mogę wykorzystać litery z np Worda z tego co się orientuję są takie literki lub może z Corela i przenieś, skopiować do solida ....

jak taką operację przeprowadzić, jak zapisać takie litey z jakim rozszerzeniem o ile w ogóle można coś takiego wykonać?
 
SOLIDWORKS 2018
2013-10-08, 20:49
Pomógł 43 raz(y).
Jak w rysunkach poniżej. Najpierw szkic - tekst a potem operacja - wyciągięcie.





 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Dzięki
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Widzę że nie można tego wymiarować, chyba że się mylę
 
Anderk
2013-10-12, 13:36
Pomógł 0 raz(y).
Witam czy istnieje Solidcam po polsku>?
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2013-10-12, 18:30
Pomógł 4 raz(y).
Witaj, tak jest solidcam po polsku :)
 
Anderk
2013-10-13, 00:04
Pomógł 0 raz(y).
Witaj Andrzeju
Nie wiesz skąd mógłbym sobie sciągnąć taka spolszczoną wersję ?
 
SOLIDWORKS 2018
2013-10-14, 11:40
Pomógł 43 raz(y).
    Kowalski Krzysztof
    Widzę że nie można tego wymiarować, chyba że się mylę

hmm, zrobiłem tak:

Najpierw szkic i wyciągnięcie tekstu.


Potem, nowy szkic i rzutowanie krawędzi/ścian na płaszczyznę (równoległą do tej co pierwszy napis, albo nawet na tą samą - przednią akurat u mnie)


Następnie, ukrywasz pierwszą operację wyciągnięcia i edytujesz drugi szkic. Trzeba w nim usuąć relacje po rzutowaniu i można wymiarować, ale szczerze powiedziawszy to trochę trudne zadanie wymiarować takie litery - bo najpierw trzeba nadać relacje np. równloegłości itp. a potem panować, żeby szkic (litera) się nie rozjechał.




 
.
2013-10-14, 11:58
Pomógł 52 raz(y).
A nie lepiej wymiarować tekst wielkością czcionki i parametrami tekstu ( dopasowanie) i długością linii szkicu, na której opiera się tekst. No chyba, że ktoś chce zrobić sobie inne literki.
 
2013-10-28, 12:29
Pomógł 1 raz(y).
    Bednarczyk Andrzej
    Witam czy istnieje Solidcam po polsku ?

Potrzebujesz to do celów - edukacyjnych czy zawodowych? Na wszelkich portalach z tym o czym się nie mówi znajdziesz masę wersji. Każda obecnie wypuszczona wersja Multilanguage ma wbudowany polski. Jeśli będzie problem pisz, PW
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT