SolidWorks >> Modelowanie części >> Środek ciężkości elementu i złożenia
Autor Wypowiedź
Ciągle uczący się młody człowiek
2010-01-23, 18:17
Pomógł 2 raz(y).
Witam

W teście spotkałem się aby podać współrzędne środka ciężkości gdzie mogę znaleźć te parametry odnośnie złożenia i części.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-23, 19:45
Pomógł 405 raz(y).
Menu narzędzia > właściwości masy
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2010-01-24, 00:19
Pomógł 2 raz(y).
Wielkie dzięki

Ale w takim razie mam pytanie czy zawsze rysuje się tak szkic żeby był w centrum układu współrzędnych, zauważyłem że jest to pomocne, później również przy operacjach na bryle jest łatwiej
 
Panienka do wszystkiego
2010-01-24, 00:29
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

szkic musi byc zawsze (poza drobnymi, specyficznymi przypadkami) czarny czyli w pelni zdefiniowany. A czy on jest polozony tak czy tak w stosunku do ukladu to zalezy od wyobtazni co do dalszej drogi modelu. Bo jak np. mam symetryczna bryle i wiem, ze w stosunku do plaszczyzny symetrii ja pozniej gdzies musze zabudowac, to wyciagam symetrycznie w obie strony od plaszczyzny szkicu. Wazne jest, aby byl w pelni zdefiniowany - unika sie w ten sposob wielu problemow.

Pozdr. tomek
 
www.sylwester.blajer.org/blog
2010-06-06, 12:35
Pomógł 3 raz(y).
Dodatkowo po zdefiniowaniu lokalnego układu współżednych mozesz wyznaczyć wspołżędne względem tego układu. Dlatego położenie szkicownika nie jest tak istotne. Ważne aby był w pełni utwierdzony, oszczędza to wiele czasu w późniejszych modyfikacjach.
S.B.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT