SolidWorks >> Modelowanie części >> Disconnector
Autor Wypowiedź
2013-11-10, 23:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam Wszystkich!



Mam pytanie dotyczące elementu, który widzicie poniżej.





Jak uzyskać taki efekt łuku na krawędzi jak na jednym ze zdjęć (walec przechodzący w głądkie powierzchnie). Próbowałem sobie najpierw uzmysłowić, jak mógłby wyglądać proces technologinczny takiego elementu i dopiero wtedy próbować rysować, ale nie idzie mi.

Nie jest to nic ważnego, bardziej sztuka :)

Dla zainteresowanych - jest to element pistoletu M1911-A1, którego próbuję modelować (http://www.m1911.org/M1911-A1_REDUX.pdf).



Bardzo proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2013-11-11, 00:20
Pomógł 4 raz(y).
Witam,

wystawrczy użyć funkcji zaokrąglenia i w niej opcji zachowaj krawędzie

screeny poniżej:






 
2013-11-11, 17:09
Pomógł 0 raz(y).
Witam!

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak mam wątpliwość co do tego. Otóż pdf (rysunek wykonawczy) nie podaje żadnego promienia, co dla mnie oznacza, iż ten szczegół powstaje w wyniku pewnego etapu procesu technologicznego (jako wynikowa). Zaś podążając tropem podsuniętym przez Ciebie sam muszę narzucić ten promień.

Poza tym wydaje mi się, że jest różnica pomiędzy widokiem z pdf a tym co Ty stworzyłeś.



Szukam dalej rozwiązania. Pzdr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-11, 17:52
Pomógł 405 raz(y).
Ale rozwiązanie z zaokrągleniem jest bardzo dobre. No i co z tego, że nie ma tego wymiary w dokumentacji? Pewnie nie ma wielu innych, poza tym ten obszar nie jest chyba kluczowy.

Wydaje mi się, że wierne odtworzenie byłoby możliwe, gdyby powstał model np. przez wyciągnięcie po profilach i później zostałby materiał odcięty na tych płaskich ścianach.

Zawsze można to miejsce potraktować powierzchniami - tylko po co?

 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2013-11-11, 18:02
Pomógł 4 raz(y).
Witam, ciężko mi stwierdzić że ten wwymiar miałby być wynikowym innych, elementy / krzywe obok musiałby być wszystkie zdefiniowane aby to przejście było wynikowym jakiś wymiarów, a tym bardziej "co dla mnie oznacza, iż ten szczegół powstaje w wyniku pewnego etapu procesu technologicznego (jako wynikowa)."

Technogolia jaka by to nie była musi mieć dane wg której coś się wykonuje w ten a nie inny sposób :)
 
2013-11-11, 19:10
Pomógł 0 raz(y).
Pewnie macie rację z tym. To nie jest żaden istotny obszar, który uczestniczyłby w jakiejkolwiek pracy.

Chciałem po prostu odtworzyć model najwierniej jak się da - rozumiecie, tak ażeby się sprawdzić i pokombinować, ale to główkowanie nie ma sensu.



Temat jak dla mnie wyczerpany. Dzięki i pozdrawiam!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT