SolidWorks >> Modelowanie części >> Gięcie
Autor Wypowiedź
2013-12-03, 14:42
Pomógł 0 raz(y).


Zastanawiam się nad sposobem wykonania takiej obudowy brodzika. Obudowa ma dwa proste odcinki różnej długości i łuk. Wymysliłem, że mógłbbym zsumować długość tych dwóch prostych odcinków i długość krzywizny, zrobić to "na płasko" wykonując przy okazji te ozdobne zagłębienia i potem zgiąć. Tylko czy uda się automatycznie zgiąć obiekt w taki sposób ? Obudowy bez takich zagłębień zrobiłem normalnie jako wyciągnięcia po ścieżce, ale w tym wypadku po zrobieniu wyciągnięcia chyba nie ma jak wykonac tych zagłębień ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-03, 18:09
Pomógł 405 raz(y).
Zdecydowanie po ścieżce jak poprzednio, a takie wycięcia można zrobić na wiele sposobów, w zależności czy jest to powierzchnia czy bryła.

Może to być odciśnięciem, może być po ścieżce, może być wstawiona linia podziałowa i odsunięcie powierzchni.

Albo tak:
 
2013-12-04, 08:19
Pomógł 0 raz(y).
Spróbuję to zrobić jeszcze raz wg Twojej rady mimo że wczoraj już udało mi się wykonać część właśnie z prostopadłościennej bryły a operacją gięcia ustawiłem te dwie płaszczyzny ograniczające no i zrobione.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-04, 10:18
Pomógł 405 raz(y).
Rozwiązań tutaj może być naprawdę wiele, gięcie jakoś mi się nie podoba dlatego, że nie mogę go uzależnić od kształtu brodzika.

W moim rozumieniu, wcześniej jest brodzik a później osłona, więc mogę bezpośrednio powiązać te obiekty i wyciągnąć po ścieżce przekrój - ścieżką jest krawędź/krawędzie brodzika.


Mogę dołączyć przykład w wersji SW2013.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT