SolidWorks >> Modelowanie części >> Funkcja Zawijaj
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Często mam tak że przy funkcji Zawijaj nie mogę zaznaczyć powierzchni na którj ma być np wytłoczony jakiś kształt. Czy ta funkcja wymaga spełnienia jakichś szczególnych warunków?

narysowałem zwykłą półkulę i na płaskiej pow. jakiś prosty szkic i nic
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-01-27, 13:50
Pomógł 18 raz(y).
Witaj,
Opcja zawijaj działa tylko na powierzchnie walcowe.
Wymóg jaki musi być spełnione jeszcze to długość szkicu, który ma być zawinięty wokoło bryły.
Szkic musi być zamknięty tzn. tworzyć kontur, a nie kilka linii.
 
2014-01-27, 14:42
Pomógł 18 raz(y).
...można oszukać troszkę zawijając na kuli której powierzchnia powstała z obrotu nie łuku lecz splajnu...przekonwertuj łuk na splajn : menu narzędzia>>narzędzia splajnu>>dopasuj splajn..i w ten sposób utwórz kule..operacja zawijaj powinna zakończyć się sukcesem;)
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
nie działa
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-01-27, 21:35
Pomógł 405 raz(y).
http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=tips_trics

Oprócz standardowej opcji zawijania na stożku i walcu można zawijać szkice na innych bryłach obrotowych, w tym na kuli. W tym celu należy:
1. utworzyć obiekt obrotowy docelowy.
2. wstawić nowy szkic na tej samej płaszczyźnie co poprzednio i odsuwając o daną wartość należy dopasować splajn (nowy obiekt powinien się zawierać w poprzednim).
3. obrócić ponownie nowy szkic a w operacji obrót odznaczyć scalanie wyników.
4. używając operacji zawijaj rzutować tekst lub inny szkic na ścianę drugiej (wewnętrznej) bryły.
5. scalić obiekty operacją Boole'a połącz.


 
2014-01-30, 16:57
Pomógł 18 raz(y).






















...na prośbę Krzysztofa moja "oszukańcza" wersja;)...zasada ta sama co u Pawła tylko wykorzystując jeden obiekt ...pozdrawiam!
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
dzięki działa, ale jeżeli to nie jest kula /środek łuku nie jest styczny z osią obrotu/ nie wyjdzie
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-01-30, 20:41
Pomógł 405 raz(y).
Wyjdzie wszystko, zawijałem na butelkach różne wzory, oczywiście trzeba mieć świadomość, że od krzywizny zależy sposób "rozciągnięcia" zawijanego kształtu.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Na którym etapie jest błąd?















Ukryłem zewnętrzny kształt i próbowałem zrzutować na wewnętrzny ale się nie udało
 
2014-02-02, 18:21
Pomógł 18 raz(y).
Wydaje mi się że zabrakło konwersji łuku na splajn tworząc wewnętrzny obiekt...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT