SolidWorks >> Modelowanie części >> ZApisa do starszej wersji
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
czy mogę np z 2014 zapisać do wersji 2010?

szukam czegoś w opci ale nie widzę....
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-02-03, 09:19
Pomógł 13 raz(y).
Niestety nie ma takiej możliwośći, plik raz zapisany w wersji np.2014 może zostać tylko otworzony w wersji 2014 i wyżej ( 2013 Sp. 05 potrafi otworzyć plik, ale nie będą dostępne operacje)
 
--
2014-03-02, 22:02
Pomógł 6 raz(y).
DOKŁADNIE TAK JEST JAK PISZE KOLEGA .SW DBA ABYŚMY MIELI NOWE WERSJE ;-)
 
.
2014-03-03, 08:13
Pomógł 52 raz(y).
Obiły mi się o uszy kiedyś takie informacje, że SW21014 miał mieć zapis wsteczny, ale okazało się to tylko plotką.
Ale gdzieżby firma zrezygnowała z takiej dojnej krowy jak sprzedaż nowych wersji . :(
 
Engineer of old school
2014-03-03, 14:56
Pomógł 20 raz(y).
To jest zwykłe chamstwo, AutoCad daje możliwosć zapisu do wersji 2000 nadzieja w hackerach
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-03-04, 09:24
Pomógł 13 raz(y).
Nie do końca tak jest jak Panowie piszecie.
W nowych wersjach SW zmieniąją sie niektóre funkcje dodawana są nowe itd. W jaki sposób teraz wersja ma poprawnie czytać te pliki? Ciekawie się ilu jest użytkowinków który czytają cały dokument z poprawkami wprowadzanymi i cały dokument "nowe funkcje"
Porównywanie SW do autocada moim zdaniem jest trochę nie na miejscu ...
Znając politykę np. firmy Autodesk naprawdę współczuję użytkowikom Inventora.
 
.
2014-03-04, 11:30
Pomógł 52 raz(y).
Tylko, że zmiany najczęściej dotyczą interface, a ten nie ma znaczenia dla bazy danych.
Nie wiem jakie rewolucyjne zmiany w jądrze musiały by być wprowadzone, żeby nie dało się ich zastąpić funkcjami z poprzedniej wersji.
Najlepszy dowód, że po wyeksportowaniu parasolida z wyższej wersji daje się go otworzyć w niższej i potem z pomocą FeatureWorks stworzyć operacje.
 
2014-03-04, 12:53
Pomógł 18 raz(y).
    Cholewski Cezary
    Nie do końca tak jest jak Panowie piszecie.
    W nowych wersjach SW zmieniąją sie niektóre funkcje dodawana są nowe itd. W jaki sposób teraz
    wersja ma poprawnie czytać te pliki?



Dokładnie jak robi to np. MS Office, daje info przy zapisie do starszej wersji, że "funkcje w tym skoroszycie nie są obsługiwane przez starsze wersje. Funkcje te mogą zostać wyłączone lub ograniczone...".



Nie wiedzę powodu, dla którego nie mogłoby tak być w SolidWorksie.

Zapisuję detal w starszej wersji, jak operacje są obsługiwane to gra i brzęczy, jak nie to daje info i zapisuje bez tej operacji albo po prostu import. Na odpowiedzialność użytkownika.
 
--
2014-03-04, 20:22
Pomógł 6 raz(y).
Niestety nie znajdziesz takiej opcji a bynajmniej ja nie słyszałem w Solidzie o takiej opcji, zresztą ostatnio ten problem przerabiłem z inwestorem z Francji i niestety zapis do stepa z utrata operacji ... Co do tematu porównania Autodesku bo tak należy rozumieć Autocada a SolidWorks-a to w Autodesku zawsze taką opcje znajdziesz i kropka .
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT