SolidWorks >> Modelowanie części >> Odciskanie kształtu w tworzywie
Autor Wypowiedź
2014-02-10, 19:41
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich .

Problem napewno wydaje się banalny - ale mimo to proszę o pomoc .

Chciałbym odcisnąć kształt narysowanej bryły , przykładowo takiej , w kulce z tworzywa sztucznego . Zakłądając że mam narysowane obie bryły . Chce poprostu odbić na tej kulce kształt pierwszej bryły - tak jakbyśmy mieli okrągłą kulke z plasteliny i docisneli do niej bryłe ktorą wkleiłem pierwszą . Z tym , ze kula na której będziemy odbijać kształt - ma grubość ścianki 1 mm - i w środku jest pusta . I oczywiście niechodzi o to żeby "przebić" kule z tworzywa - tylko żeby odcisnąć kształt - wcisnąć ten kształt do środka .
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-02-11, 06:16
Pomógł 18 raz(y).
Witaj,
Możesz użyć operacji Wsta->Operacji-> Połącz, tam możesz zaznaczyć odjęcie brył od siebie.
 
2014-02-11, 08:39
Pomógł 0 raz(y).
Tylko że ja nie chce całkiem wyciąć tego elementu , tylko go odcisnąc . Ścianka kuli ma grubość np. 1 mm i chce żeby po wcisnięciu tego stempla nadal miała ten 1 mm - z tym że ma nabrać kształtu stempla .
 
SolidWorks , AutoCad, SprutCam
2014-03-05, 19:20
Pomógł 0 raz(y).
Witaj.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem i dokładnie nie widać kształtu, ale spróbowałbym zapisać plik pod inną nazwą, przeskalować aby uzyskać powiększnie o 1mm na ściance, zrobić złożenie, odpowiednio ustawić (według wczesniej ustawionych osi lub płaszczyzn) elementy względem siebie i użyć operacji gniazdo w złożeniu.
Robiłem to na detalach o mniejszej ilości ścian i mniej złożonych i było OK.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-05, 20:01
Pomógł 405 raz(y).
@Krzysztofie, skalowanie nie ma nic wspólnego z równomiernym ofsetem powierzchni.



A co do rozwiązania probemu, odcisnąć zawsze się da, ale nie zawsze tę powierzchnie można później pogrubić. Wg mnie, w przypadku takiego obiektu będzie to raczej trudne, bo odsuwając poszczególne ściany mogą się nie dać połączyć.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT