SolidWorks >> Modelowanie części >> tabela konfiguracji
Autor Wypowiedź
2014-05-02, 19:27
Pomógł 0 raz(y).
Mam utworzoną tabelę konfiguracji dla wielowypustu. Wg normy wymiary wielowypustów dzielą się na serie lekką i średnią. Jak można podzielić tą tabelę konfiguracji na dwie takie serie?
 
2014-05-02, 19:41
Pomógł 18 raz(y).
....ja bym stworzył konfiguracje główne np. "lekka" i "średnia"...a później dodał wyprowadzone konfiguracje...należy wstawić kolumne "$rodzic"...tylko ciężko Ci teraz będzie sformatować tabelę gdy masz już konfiguracje utworzone...
 
2014-05-03, 18:59
Pomógł 0 raz(y).
Czekaj, bo nie łapię ;P

Mam coś takiego jak na załączonym obrazku. Kliknąłem Wstaw -> Tabele -> Tabele konfiguracji, zaznaczyłem wymiary, w excelu wklepałem wartości wymiarów.

Napisz mi dokładnie, jeśli możesz, co mam zrobić od początku, żeby mieć te dwie serie.

 
2014-05-03, 19:26
Pomógł 18 raz(y).
...podobny problem jest obecnie w temacie "równania"...tam wstawiłem kilka obrazków....http://www.pswug.info/forum/3/Modelowanie_czesci/1500/Rownania/#5176

...może to trochę rozjaśni sytuacje...najprościej jednak zacząć od utworzenia konfiguracji np.A i w drzewku kliknąć prawym na niej i dodać wyprowadzoną konfiguracje np.A1 potem A2 itd. ...wtedy tworząc tabelę automatycznie zostanie wstawiona kolumna "$rodzic"...w wierszu z nazwą konfiguracji wyprowadzonej a w kolumnie "$rodzic" wpisać nazwę konfiguracji z której się wywodzi a w pozostałych kolumnach w tym samym wierszu tylko te zmienione wymiary bo pozostałe weźmie od rodzica...na obrazkach starałem się to pokolorować ...tak dla jasności to co ważne;)...jak byś chciał na nowo tworzyć wszystkie konfiguracje to chyba najprościej będzie zapisać tabelę do pliku zewnętrznego żeby na nowo wszystkiego nie wklepywać,odpowiednio ją sformatować tworząc konfiguracje i konf.wyprowadzone i wstawić...może jest jakieś lepsze rozwiązanie ale ja innego nie widzę...
 
2014-05-04, 15:22
Pomógł 0 raz(y).
Udało się, jest tak jak chciałem. Jeszcze pytanie, czy da się te konfiguracje jakoś uporządkować? Jak widać na zdjęciu jakoś mi się dziwnie rozmieściły, najpierw wielowypusty z 10 wypustami, potem z 6 i na końcu z 8.



 
2014-05-04, 16:13
Pomógł 18 raz(y).
Brawo!

...diabeł tkwi w szczegółach...jak pewnie zauważyłeś poukładało tak dziwnie konfiguracje bo pierwsza cyfra z nazwy jest dominująca i program układa drzewko rosnąco albo alfabetycznie:)...

...ja sobie radzę z tym wstawiając w nazwie literkę "a,b,c...", lub dodając cyferkę z przodu tak żeby zachować priorytet...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT