SolidWorks >> Modelowanie części >> uworzenie szczeliny
Autor Wypowiedź
Student
2010-04-16, 11:49
Pomógł 0 raz(y).
Witam chciałem zapytać czy ktos wie jak można wyciąć dany kształt tak, że powstanie nam szczelina oddzielająca dwie kawałki płaszczyzn z 0 gruboscia ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-04-16, 12:01
Pomógł 405 raz(y).
Chciałbym pomóc ale nie rozumiem, napisz coś więcej lub jakiś inny screen.
Ps. czy nie mylisz powierzchni z płaszczyzną?
 
Student
2010-04-16, 12:15
Pomógł 0 raz(y).
chodzi mi o to, że ten szkic, który jest na screenie ma być szczeliną i gdy zaimportuje go do programu MES będzie to traktował jako szczelina a nie tylko podział partu.
P.S Racja powierzchni
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-04-16, 12:23
Pomógł 405 raz(y).
To dlaczego nie możesz wyciąć tego fragmentu (powierzchni)? Przyznam, że dalej nie mogę tego ogarnąć do końca...
 
Student
2010-04-16, 12:35
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie tu jest moje pytanie jak wyciąć z geometrii ten kawałek szkicu :) ?Nie mogę znaleźć opcji, myśałem że wyciągnięcie po scierzce by dąło rade lecz niestety.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-04-16, 12:40
Pomógł 405 raz(y).
Załącz ten plik jak możesz - bo inaczej to cieżko się połapać.
 
Student
2010-04-16, 12:45
Pomógł 0 raz(y).
http://wyslijto.pl/download/qn8ywbewy9 i chodzi mi o to, żeby ten szkic był szczelina.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-04-16, 12:59
Pomógł 405 raz(y).
Czy chcesz uzyskać przerwę w miejscu szkicu o grubości zero? Jeżeli tak, to nie jest to możliwe do uzyskania w żadnym CADzie. Ale w dalszym ciągu nie mam jasności jak ta szczelina ma wyglądać. Przecież szczelinę można wyciąć zwyklą operacją wyciągnięcia?
 
Student
2010-04-16, 15:12
Pomógł 0 raz(y).
Tak można wyciąć operacją wyciągnięcia ale właśnie chodziło mi o "Czy chcesz uzyskać przerwę w miejscu szkicu o grubości zero" A teraz już wiem w takim razie że się nie da i problem rozwiążę w taki sposób myslałem że jednak jest możliwość uniknięcia grubości szczeliny ale w takim razie zrobie niewielką i zawęże ję w kierunku tak jak poniżej:
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT