SolidWorks >> Modelowanie części >> Rzutowanie krawędzi
Autor Wypowiedź
2014-06-12, 16:37
Pomógł 0 raz(y).
Muszę wykonać podcięcie technologiczne, w jaki sposób najlepiej to wykonać?

zazwyczaj ustawiałem się na pow. środkowej walca i robiłęm szki, tylko że są problemy z zwymiarowaniem /powierzchni walcowej nie można zrzutować/.

Możecie zaproponować jakieś rozwiązanie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-06-12, 18:07
Pomógł 405 raz(y).
No dobra, ale jakie konkretnie podcięcie? Wrzuć chociaż jakiś obrazek z netu.
 
2014-06-12, 18:16
Pomógł 0 raz(y).
http://www.simr.pw.edu.pl/~rpakow/podciecia_obr.htm

np typ B

detal np śruba, chjodzi mi o kształt czyli jeden walec mniejszej średnicy drugi większej, między jednym a drugim muszę wykonać podcięcie
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-06-12, 18:56
Pomógł 405 raz(y).
No ale tutaj sposób wymiarowania (średnicą) narzuca metodę. Najlepiej wyciąć przez obrót. Można to z resztą rozwiązać na wiele sposobów, nawet możesz z tego zbudować operację z biblioteki, którą się przeciąga na walec.
 
2014-06-12, 20:22
Pomógł 0 raz(y).
tak też robię wycięcie przez obrót, ale jak pisałem jeżeli jestem na powierzchni, przechodzącej prze oś walca, nie ma szans aby zrzutować pow obrotową, a co za tym idzie zwymiarować szkic pod wycięcie przez obrót



http://ifotos.pl/zobacz/Snap1jpg_eewexqq.jpg/
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-06-12, 21:02
Pomógł 405 raz(y).
Oj Pawle, nie można konwertować do szkicu krawędzi, której nie ma (w widoku przekroju). Albo trzeba fizycznie przeciąć albo można zastosować krzywą przecięcia.



A w ogole można to wszystko zrobić przez obrot i wszystko ładnie wyjdzie.
 
2014-06-12, 21:12
Pomógł 0 raz(y).
Wiem że nie można konwertować, pisałem o tym w pierwszym poście, ale nie wiedziałem o krzywej przecięcia, dzięki

czy jest Twoim zdaniem lepszy sposób niż właśnie szkic /widok przekroju/ i wycięcie przez obrót?

mam już narysowany detal i nie chcę od nowa robić przez obrót
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT