SolidWorks >> Modelowanie części >> [PROBLEM] Nie można można utworzyć 2 planarnych ścian
Autor Wypowiedź
2014-07-15, 15:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam ! Mam taki mały problem. Nie mam pojęcia dlaczego 2 profile nie chcą mi się zamknąć . Robiąc to powierzchnią wszystko jest ok natomiast już przy bryle nie może . Nie wiem gdzie tkwi problem. Próbowałem już dzielić elementy szkicu ale dalej jest to samo poniżej screen.



Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-15, 16:48
Pomógł 405 raz(y).
No to zrób powierzchniami, zamknij końce wypełnieniem powierzchni i zamień na bryłę. Czasem tak jest, że bryła nie daje rady. Powierzchnia ma ten plus, że nie ma grubości więc łatwiej ją formować.



Ewentualnie dołącz plik to będzie łatwiej coś więcej powiedzieć.
 
2014-07-15, 16:50
Pomógł 0 raz(y).
Niestety powierzchnia odpada bo nie da się potem zrobić badania przepływu musi być bryła...



Poniżej link:

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1575_6710.sldprt
 
2014-07-15, 17:18
Pomógł 0 raz(y).
Niestety powierzchnia odpada bo nie da się potem zrobić badania przepływu musi być bryła...



Poniżej link:

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1575_6710.sldprt
 
2014-07-15, 17:22
Pomógł 18 raz(y).
...wypełnij tylko same profile powierzchnami...a przy wyciągnięciu po profilach zaznaczaj ściany a nie kontury szkicu!
 
2014-07-15, 17:23
Pomógł 18 raz(y).
jeszcze drzewo operacji...powierzchnie możesz ukryć lub usunąć i zostawić sam obiekt bryłowy



 
2014-07-15, 17:42
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki bardzo pomogło ! A umiesz mi to wytłumaczyć dlaczego nie chciał normalnie?:)
 
2014-07-15, 18:12
Pomógł 18 raz(y).
szczerze to nie wiem...podejrzewam że SW jest po prostu tak skonstruowany że nie zawsze radzi sobie w modelowaniu bryłowym z profilami 3d...wydaje mi się że nie może chwycić statusu początku i końca operacji, dlatego gdy wstawisz powierzchnie to w pełni ograniczysz operacje ...inaczej by było gdyby to były szkice na płaszczyźnie... ale zawsze coś można wykombinować ;)...
 
2014-07-18, 23:57
Pomógł 0 raz(y).
Jeszcze pytanie. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego przy wyciągnięciu po profilach mam niestety krzywe z jednej strony ( prawa strona nie jest taka sama jak i lewa) krzywe prowadzące miały linie centralne które pousuwałem także to musi być równe nie ma innej opcji a tu kicha i nie wiem dlaczego poniżej screen. Zaznaczona częśc po lewej stronie jest inna. W załączniku dam plik żeby łatwiej było

Pozdrawiam





http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1575_6723.sldprt
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-19, 10:44
Pomógł 405 raz(y).
Moim zdaniem błęd tkwi w podejściu. Po co odpowiadać, czemu jakaś funkcja nie działa w takim przypadku skoro tego typu elementy należałoby zrobić inaczej.



Po pierwsze zauważ, że te różne przetłoczenia są jakby dodatkiem do głównej bryły. Zatem nie należy w pojedynczym wyciągnięciu robić wszystkiego tylko należy uzyskać kilka brył, które się przenikają tworząć kształt widoczny na blueprintach. Inna kwestia to użycie powierzchni, które w tym przypadku dałoby same korzyści.

Kolejna, lepiej pracować na połowie, bo chociażby na podziale symetrii jest krawędź i łączniki są prawidłowo poprowadzone.

Widząc ilość płaszczyzn, szkiców, szkiców 3D w przypadku tak w sumie prostej geometrii można sie tylko przerazić. Piszę o tym dlatego, że chcąć ten model "naprawić" musiałbym wszystko zrobić od początku.
 
2014-07-19, 13:04
Pomógł 0 raz(y).
Ok rozumiem dzięki bardzo za pomoc. Wiem natomiast że powierzchnie to samo dobro dla tego bo tak zrobiłem na początku lecz niestety nie mogę zrobić badań na modelu powierzchniowym gdyż nie wykrywa geometrii. Dzięki bardzo za pomoc w podejściu do tematu.



Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-19, 13:50
Pomógł 405 raz(y).
Powierzchnie służą jedynie do uformowania kształtu, później można je zamienić na bryły. Jest to dość typowe podejście.

Poza tym lepiej nieraz stosować dodanie według granicy - jeżeli już koniecznie musi być bryłowo zamiast wyciągniecia po profilach.

W mojej ocenie główny problem tkwi w tym, że część krzywych prowadzących jest gładkich, a część z ostrym punktem (w różnych miejsach.)
 
2014-07-20, 21:08
Pomógł 0 raz(y).
Jeszcze jedno pytanie . Zmieniłem sposób modelowania. Robię to tak jak Pan Paweł mówił czyli po połowie. Napotkałem niestety 2 problemy. Jest tak, że nie mogę odbić operacji bryłowej po lustrze niektóre moge, niektóre nie ( wyskakuje mi błąd, żebym sprawdził przekrój wyciągnięcia po profilach). Z kolei robiąc to powierzchnią lusto działa, lecz nie mogę pogrubić powierzchni żeby zrobić z niej bryły. Przepraszam za tyle postów lecz niestety w internecie ciężko mi cokolwiek było znaleźć na ten temat





W razie co plik poniżej



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1575_6723.sldprt
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-20, 21:48
Pomógł 405 raz(y).
Zazwyczaj trzeba stosować lustro obiektów ze scalaniem brył lub łączeniem powierzchni. Pliku nie pobierałem bo nie mam teraz dostępu do SW (więc odpowiadam w ciemno).
 
2014-07-20, 22:09
Pomógł 0 raz(y).
scalanie brył nie dało rado poradziłem sobie jednak poprzez stworzenie powierzchni, odbicie, pogrubienie( zewnętrzne bo wew się nie dało ), oj coś czuje że chyba niedługo trzeba będzie odwiedzić kilka kursów solidworksa ;)



Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT