SolidWorks >> Modelowanie części >> Szyk+lustro+obrót jednocześnie, czyli opona rolnicza.
Autor Wypowiedź
2014-10-24, 21:33
Pomógł 0 raz(y).
Cześć!

W ramach rozluźnienia klimatu zacząłem sobie dłubać oponkę. No i sprawa okazuje się nie taka prosta.

Mam gołego slicka, dobudowałem jeden klocek opony. Wiecie....zwykła traktorowa-napędowa :) - http://www.opony.net/images/products/mitas_ts_06.jpg

I teraz pytanie:

Jak dorobić pozostałe klocki. Po tej samej stronie opony oczywiste - szyk. A co ze stroną przeciwną ? Lustro zrobi bieżnik w kształcie litery V, więc odpada.

Przydało by się lustro+obrót. :)



Ma ktos pomysł jak to przemielić ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-24, 22:25
Pomógł 405 raz(y).
Przecież to jest szyk ale z przesunięciem. Możesz robić bieżnik jako niepołączony obiekt i później go przenieś na obwodzie o zadany kąt. Później szyk obiektów i operacją połącz.

Można też użyć operacji przenieś ścianę (obróć) dla uzyskania przesunięcia kątowego. Rozwiązań multum.
 
2014-10-26, 21:08
Pomógł 0 raz(y).
Niestety ja nie znajduję niczego na hasła "szyk z przesunięciem", "niepołączony obiekt"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-27, 08:32
Pomógł 405 raz(y).
Przykład do obejrzenia w załączniku. To troszkę bardziej skomplikowane, użyłem skrótu myślowego - to "przesunięcie" należy zrobić ręcznie. Nie twierdzę, że są to jedyne możliwości, ja tak na szybko pewnie użyłbym takich metod jak niżej. http://pswug.info/image/forum/forum_760_3_1683_6976.zip
 
2014-10-27, 08:57
Pomógł 0 raz(y).
Geniusz tkwi w prostocie !

Dziękuję bardzo.
 
2014-10-27, 09:41
Pomógł 18 raz(y).
Tak tylko dodam, że Oś1 jest niepotrzebna, bo operację Przenieś/Kopiuj1 można "oprzeć" o tymczasową oś operacji Obrót1. Zawsze mniej o jedną pozycję w drzewku ;-)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-27, 11:11
Pomógł 405 raz(y).
Tadeusz - czy Ty się aby nie czepiasz? :P

To nie challange na najmniejszą liczbę operacji... poza tym po ładnych paru latach projektowania wiem, że czasem dodatkowa operacja ułatwi życie, jeżeli po pół roku pojawią się jakieś zmiany projektowe.



ps. a wiesz czemu lepiej czasem wstawić oś geometryczną? Bo jest ona jedna, a tymczasowych osi może być wiele i mogę przypadkowo wskazać inną (wygenerowaną przez inną geometrię). Pomijam fakt, że włączenie tymczasowych powoduje nagły spadek wydajności podczas manipulacji jeżeli otworów lub ścian cylindrycznych jest wiele.

Mam nadzieję, że sie wybroniłem ;)
 
2014-10-27, 12:40
Pomógł 18 raz(y).
    Kęska Paweł
    Tadeusz - czy Ty się aby nie czepiasz? :P

Trochę tak :-)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT