SolidWorks >> Modelowanie części >> Dodanie Gwintów do bazy danych SW
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
Witam
Interesuje mnie czy jest możliwość dodania do bazy SolidWorks'a 2010 gwintów. Ponieważ w opcji oznaczenie gwintu (adnotacje) jest tylko do M45.
Proszę o odpowiedź.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-02, 21:54
Pomógł 405 raz(y).
Jak niżej - menu narzędzia > Toolbox > konfiguruj
 
brak
2010-08-18, 21:13
Pomógł 0 raz(y).
A czy jest gotowa baza do dodania ?
Np - chcialbym dodac gwinty BSF, BSW, UNC itp.
wiec pyt brzmi , czy musze recznie wpisywac czy mozna to gdzies znalesc jako gotowy plik do dodania? Wiem ze moze to szczyt lenistwa , ale jak mam dopisac tyle gwintow to wole poszukac gotowego pliku
Dziekuje i Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-19, 07:32
Pomógł 405 raz(y).
Chyba musisz to zrobić ręcznie... albo
Wszystkie wpisy są zapisane w bazie danych, możesz zatem spróbować tam się do tego dobrać nie jest to łatwe - ale jest do zrobienia.
 
Let there be rock
2010-08-19, 13:14
Pomógł 2 raz(y).
A dlaczego u mnie nie ma tej ikonki "dodaj nowy wiersz"? Wygląda to tak: http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_169_1294.png
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-19, 13:21
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
bo nie mozna zmieniac/pracowac w orginalach - skopiuj baze danych to bedziesz mogl zmieniac do woli.
 
Pozdr. tomek
 
Let there be rock
2010-08-19, 19:29
Pomógł 2 raz(y).
Faktycznie, nie pomyślałem o tym, skopiowałem i możliwość dodawania nowych wierszy się pokazała. Pozdrawiam
 
brak
2010-08-22, 13:21
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki - ide walczyc dalej z plikami accesa:)
Pozdrawiam
 
technolog drewna
2010-10-20, 19:24
Pomógł 1 raz(y).
A co zrobic z fantem gdy kreator otworu nie chce utworzyc nam zmodyfikowanego gwintu ?? Wyswietla taki komunikat : "Nie znaleziono danych gwintu dla rozmiaru.."
Po po dodaniu gwintu w Toolboxie wyskoczym komunikat: "Nowe rejestry rozmiaru moga wymagac dodania odpowiadajacych rejestrow do tych tabeli"
 
brak
2010-10-21, 13:38
Pomógł 0 raz(y).
Mam nadzieje ze nie tworzysz M250 x 1/2"
( Taki angielski zart)
Z tego co ja kopalem w gwintach to w folderze instalacynjym sa plika accesa z definicjami i wystarczy dopisac wartosci dla wybranych gwintow, ale w praktyce .... zycze powodzenia i dobrej znajomosci baz danych. Ja sie poddalem i jak cos bardzo nietypowego wyskoczy to uzywam cosmetic thraead
 
technolog drewna
2010-10-28, 14:11
Pomógł 1 raz(y).
Probowalem wpisywania w tabeli, ale tak jak wspomniales, bez znajomosci Accesa nic nie da :/
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-28, 15:12
Pomógł 405 raz(y).
To wygląda jak jakiś błąd w bazie. Ręczne wpisywanie dla osób mniej wtajemniczonych odradzam...
Jako alternatywę podpowiem, że można dla istniejącego rozmiaru wpisać własne wymiary (na dole w oknie kreatora - wówczas pojawią się żółte pola) a następnie zapisać do ulubionych, by można użyć ponownie w innym modelu. 
 
Panienka do wszystkiego
2010-10-28, 16:01
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
no nie zgodze sie z ta "znajomoscia Access'a" - podstawa do obrobki bazy danych jest skopiowanie danej normy. Potem mozna sobie do woli pisac...
 
Pozdr. tomek
 
 
technolog drewna
2010-10-28, 17:56
Pomógł 1 raz(y).
No i wszystko sie wyjasniło :) a bylem pewien, ze wczesniej kopiowałem wiersz w accessie.
Co do wpisywania w kreatorze to do gwintow nie dziala ten sposob, ale w przypadku otworow jest lepszym rozwiazaniem niz otwieranie accesa.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT