SolidWorks >> Modelowanie części >> Wycięcie inną bryłą
Autor Wypowiedź
2014-11-03, 19:48
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam do wykonania dwie "zębatki" które mają ze sobą współgrać. Są one o specjalnych zębach. Wykonanie jednej zębatki nie jest problemem natomiast mam problem z drugą. Czy jest jakaś możliwość wycięcia czy innnej opcj w programie aby to zrobić? Rysunek poglądowy wysyłam poniżej.

Z góry dziękuję za pomoc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-03, 20:01
Pomógł 405 raz(y).
W części wieloobiektowej są dwie możliwości, operacja Połącz i dalej odejmij (obiekt od obiektu) lub operacją Odciśnięcie, która dodatkowo pozwala wstawić luz i zachować obiekt źródłowy.

W złożeniu natomiast należy użyć operacji Gniazdo i później pewnie należałoby zablokować kontekst, żeby podczas obrotu zębatki nie były od siebie uzależnione.
 
2014-11-03, 20:10
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za tak szybką odpowiedź. Możesz coś więcej napisać na temat funkcji Odciśnięcia? Robi się to w modelowaniu części? Mam te dwie zębatki narysować w jednym pliku (modelowanie części) ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-03, 22:04
Pomógł 405 raz(y).
Tak jak pisałem, ta operacja wymaga niepołączonych obiektów - więc chodzi o część.

Przykład: http://help.solidworks.com/2013/Polish/SolidWorks/sldworks/c_Example_Indent_Drill_Packaging.htm

Zawsze można na końcu z części wieloobiektowej wygenerować złożenie, gdzie obiekt będzie częścią.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT