SolidWorks >> Modelowanie części >> Zmiana autora plików
Autor Wypowiedź
2014-11-04, 19:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie, jestem studentem, na zajęciach dostaliśmy do zrobienia mały projekt, pracowałem nad nim wspólnie z kolegą, teraz gość uznał, że każdy musi mieć swoje elementy, mało teog wszystko ma być w formacie step i twierdzi, że jest w stanie sprawdzić autora danej części, teraz moje pytanie, czy rzeczywiście tak jest i jeśli tak, czy mogę jakoś zmienić autora ?



Z góry wielkie dzięki.
 
.
2014-11-05, 07:24
Pomógł 52 raz(y).
Do stepa nie przenoszą się informacje o autorze, przynajmniej mnie się czegoś takiego nie udało zrobić ani świadomie anie nieświadomie :)
Natomiast w SW we właściwościach dostosowanych w zakładce 'Podsumowanie' można taką informację umieścić.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-05, 08:01
Pomógł 405 raz(y).
    Mxxx Marek   Witam serdecznie, jestem studentem, na zajęciach dostaliśmy do zrobienia mały projekt,    pracowałem nad nim wspólnie z kolegą, teraz gość uznał, że każdy musi mieć swoje elementy,   mało teog wszystko  ma być w formacie step i twierdzi, że jest w stanie sprawdzić autora danej   części, teraz moje pytanie, czy  rzeczywiście tak jest i jeśli tak, czy mogę jakoś zmienić   autora ?   Z góry wielkie dzięki.

Nie rozumiem tego, co piszesz. Z plików formatów neutralnych (jak step. iges) można wyciągnąć wiele informacji, ale niekoniecznie autora. To jeszcze zależy czy masz na myśli właściwość - autor czy jakiś inny parametr np. definiujący nazwę komputera. Nie sądzę też, by prowadzący był w stanie to ogarnąć. Poza tym nie rozumiem idei robienia projektu w SW i zapisu go do w/w formatu, gdzie tracimy wszystkie informacje. Dlatego jak napiszesz, jak jest naprawdę to możemy dalej rozmawiać.
 
2014-11-05, 13:24
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle, prawda jest taka, że te elementy mają być (podobno) robione z PVC na frezarce CNC a płaskie el przy użyciu lasera chyba do tego jest to potrzebne, nie wiem po co miałbym kłamać...

Zwyczajnie nie chciałbym robić tych elementów na nowo, więc chciałem dowiedzieć się, czy jest możliwość sprawdzenia czy ja jestem autorem pliku czy też nie, a prowadzący jest ogarnięty w temacie, ale nie wiem jak bardzo.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-05, 14:03
Pomógł 405 raz(y).
Kwestia definicji, co znaczy "autor".

Po prostu czasem celowo się zpaisuje do stepa czy igesa żeby pewne rzeczy utracić. W normalnej sytuajic zapisując do stepa nie ma możliwości przeniesienia właściwości dostosowanych z pliku SolidWorks.

A co do prowadzącego, pewne rzeczy da się wydobyć zaglądając w strukturę pliku. Jest wiele możliwości określenia, czy dana osoba jest autorem... dyskusja byłaby ciekawsza gdyby pytanie dotyczyło samego SW.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT