SolidWorks >> Modelowanie części >> Problem z widokiem przekroju
Autor Wypowiedź
2014-11-27, 16:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Zaczynając przygodę z Solidworks już na początku pojawił się pewien problem. Mianowicie korzystam z wersji studenckiej Solidworks x64 i rozwiązuje kolejne polecenia z samouczka. Doszedłem do momentu kiedy muszę kliknąć opcję widok przekroju (w pasku narzędzi widok) jednak jest ona zablokowana.





Wszystko wcześniej robiłem według poleceń samouczka. Dlaczego mam opcje widoku zablokowane? Może jest to wina wersji Solidworks? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-27, 16:41
Pomógł 405 raz(y).
Ten przekrój z samoczuczka ma starą ikonkę, dotyczy ona rysunków (ten cały pasek narzędzi po lewej jest do rysunku). Ty powinieneś wybrać
 
2014-11-27, 19:05
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję bardzo :)
 
_
2015-05-21, 11:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Mam pytanie co do funkcji widoku przekroju. Czy jest możliwość zapisania kilku rodzaji takich widoków, tak aby później można było by podejrzeć w szybki i prosty sposób. Podczas wyboru przekrojów w drzewie property menager jest na końcu opcja zapisz, lecz po zapisaniu nie mam pojęcia gdzie to się zapisuje. Nie wiem jak otworzyć ten zapisany widok. Prosze o pomoc.

Używam SW 2015 SP 1.1
 
_
2015-05-21, 11:46
Pomógł 0 raz(y).
WitamMam pytanie co do funkcji widoku przekroju. Czy jest możliwość zapisania kilku rodzaji takich widoków, tak aby później można było by podejrzeć w szybki i prosty sposób. Podczas wyboru przekrojów w drzewie property menager jest na końcu opcja zapisz, lecz po zapisaniu nie mam pojęcia gdzie to się zapisuje. Nie wiem jak otworzyć ten zapisany widok. Prosze o pomoc.Używam SW 2015 SP 1.1
 
SOLIDWORKS 2018
2015-05-21, 12:24
Pomógł 43 raz(y).
Jak zapiszesz. to potem spacja i masz te przekroje.

 
_
2015-05-27, 11:53
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki wielkie o to mi właśnie chodziło :-))
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT