SolidWorks >> Modelowanie części >> Przecięcie bryły
Autor Wypowiedź
2014-12-21, 17:35
Pomógł 0 raz(y).
Siema, mam mały problem z rozcięciem bryły na pół.
Nie wiem czy da sie to w ogóle zrobic na tym etapie co jestem, a może i sie da i to bardzo prosto. Mianowicie mam bryłę i chce ją przeciąć w miejscu utworzonej płaszczyzny tak by powstały dwa elementy. Próbowałem to robić operacja "podziel", lecz nie dawało mi to możliwości odsuniecią tych brył od siebie i edytowania ich.
 
2014-12-21, 18:34
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Można ciąć powierzcnią lub szkicem na tej płaszczyźnie. Oczywiście trzeba zrobić konfigurację dla lewej i prawej części. Co do przymiaru-porównywania i edytowania proponuję zrobić złożenie i wstawić tą część 2x ale z róznymi konfiguracjami.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-21, 18:39
Pomógł 405 raz(y).
Operacja Podziel służy do dzielenia (i widoczną płaszczyzną łatwo podzielisz), później operacją Przenieś/kopiuj można odsunać.

Nie rozumiem w sumie co chcesz wykonać, nie widzę w tym obiekcie nic skomplikowanego. Można go dzielić, łączyć, przesuwać, modyfikować...
 
2014-12-21, 19:07
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki spróbuje coś pokombinować tymi operacjami.

Chce wykonać rozcięcie i odsuniecie tych elementów. Następnie stworzenie w tych dwóch połówkach skorupy i połączyć je naprzykład spawem.


PS
Dzieki jednak wystarczylo do operacji podziel dodac "kopiuj/przenies". Banalne wiem , ale myślałem że operacja podziel służy tylko do zapisywania podzielonych elementów i nic wiecej i nawet nie próbowałem sie zabardzo nią bawić. Przepraszam za strate waszego czasu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-21, 20:12
Pomógł 405 raz(y).
Nigdy to nie jest strata czasu, po prostu często pytający nie opisują precyzyjnie problemu - wówczas trudniej cokolwiek pomóc.

Na pewno nie miałem intencji, żeby to tak zabrzmiało.. to co dla mnie lub kogoś innego jest proste, dla pytającego jest pewnie skomplikowane - po to jesteśmy żeby pomogać :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT