SolidWorks >> Modelowanie części >> Szkic z kółeczkiem.
Autor Wypowiedź
.
2010-06-14, 14:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Mam do Was takie pytanie odnośnie szkiców.
Czy prawidłowy jest szkic podzielony na kilka części, który później jest wyciągany na różne wymiary, poprzez wybranie odpowiednich konturów?
Po takim wyciągnieciu pojawia się w drzewie operacji kółeczko w oznaczeniu szkicu.

Pozdrawiam
Bocian Przemek
 
Panienka do wszystkiego
2010-06-14, 15:38
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
jak najbardziej prawidlowe. To ozaczenie (lapka jest wazniejsza) podpowiada, ze ten szkic jest/zostal uzyty w innych features.
 
Pozdr. tomek
 
.
2010-06-14, 16:52
Pomógł 0 raz(y).
Tzn problemem największym jest kółeczko, bo prowadzący laborkę tłumaczył mi, że to jest źle i musiałem robić cały projekt jeszcze raz.
Czy to kółeczko ma na coś jakikolwiek  wpływ
 
Panienka do wszystkiego
2010-06-14, 17:22
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
g...uzik prawda. Mozna tak i tak tzn.:
- szkic, wyciagniecie, na powierzchni nowy szkic, wyciagniecie/ciecie, itd.
albo
- tak jak zrobiles - jeden szkic i "obrobka".
Nawiasem mowiac, to nie koleczko tylko malutki model walca - poszukam powiekszenia. Funkcja czysto informacyjna.
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-14, 19:49
Pomógł 405 raz(y).
Przedstaw Pana prowadzącego - pośmiejemy się z niego wspólnie (przepraszam za sarkazm). Żeby ostatecznie było jasne - tzw. współdzielony szkic to symbol dłoni - oznacza, że szkic jest użyty przynajmniej 2x (w dwóch różnych operacjach).
Owe "kółeczko" to symbol wyboru konturów - jak wspominał już Tomek! Absolutnie to nie jest błąd, bardzo często stosuje się np. do operacji wyciągnięcia pole ograniczone szkicem i krawędziami modelu. Nie wyobrażam sobie również innego narzędzia podczas pracy z importowanymi szkicami (DWG/DXF), gdzie bardzo często linie lub inne segmenty się nakładają. Przykładów jest masa. Tak, że niestety prowadzący się nie popisał - jeżeli będzie miał wątpliwości to zgłoś się do mnie, udostępnie Ci film instruktażowy z użyciem narzędzia wyboru konturów, na którym widać niewątpliwe korzyści z tego płynące.
BTW. Problematyczna może być jedynie sytuacja, kiedy wybrane kontury lub obszary się zmienią ze względu na indentyfikatory wewn. - wówczas trzeba edytować opeerację i zaktualizować referencje.
 
.
2010-06-15, 20:42
Pomógł 0 raz(y).
Nie no, myślę, że nie będę wyjawiać nazwiska:)
Moja satysfakcja mi wystarczy.
W każdym razie dziękuję Wam za pomoc z rozwiązaniem mojego problemu
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT