SolidWorks >> Modelowanie części >> Przecięcie - pilna prośba o pomoc
Autor Wypowiedź
2015-01-21, 09:29
Pomógł 0 raz(y).
Witam, morduję pewnie prostą dla wielu z was czynność. Mam bryłę brodzika (na screenie poniżej widoczny od spodu, utworzony przy pomocy Skorupy). Brodzik musi mieć styropianowe wypełnienie od spodu, następnie będę chciał pokazać to w widoku przekroju. Utworzyłem szkic o kształcie brodzika i wyciągnąłem na wysokość równą jego wysokości. Usiłuję Przecięciem wskazać odpowiednie obszary ale wychodzą mi jakies głupoty..

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-21, 09:36
Pomógł 405 raz(y).
Spróbuj wyciągnąć w dół na odległość w górę do obiektu. Nie widze dokładnie jak leży szkic.

Inny sposób to wyciągnięcie z naddatkiem bez scalania wyników i operacja Odciśnięcie (usuń).
 
2015-01-21, 10:57
Pomógł 0 raz(y).
Mógłbym uzyskać praktyczną pomoc gdybym przesłał model ? :(
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-21, 12:02
Pomógł 405 raz(y).
Tak, ale zależy jaka wersja programu.

Przykład poniżej, trzeba przed odciśnięciem zaślepić otwór albo później odciąć fragment.

 
2015-01-21, 12:36
Pomógł 0 raz(y).
Jeszcze spróbuję sie z tym zmierzyć. Przy okazji powstało pytanie - czy ściany powstałe z widoku przekroju mogą mieć właściwości materiału nadanego tej części ? Widzę że powstają szare ściany lub można im nadać inny jednolity kolor.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-21, 14:10
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli model przekrojony będzie fizycznie to można indywidualnie przypisać ścianie wygląd (teksturę) a nie materiał fizyczny. Jeżeli używamy przekroju - tego co znajduje się na środku okna roboczego - to można definiować kolory.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT