SolidWorks >> Modelowanie części >> nakrętka samozrywalna
Autor Wypowiedź
2015-02-04, 07:48
Pomógł 1 raz(y).
Witam wszystkich serdecznie,



mimo iż jestem na tym forum już dłuższy czas jest to mój pierwszy post:):) dlatego prosze o wyrozumiałość jeżeli coś nie tak napisałem ( czy też nie tu gdzie trzeba).



mam otóż takie dwa pytania:

1. Gdzie mogę znaleść model lub przynajmniej jak zamodelować nakrętke samozrywalną M5 M6 czy M8 (inne też mogą być) zaznaczam że w toolbox'ie nie znalazłem

2. Jak ustawić w złożeniu aby np. furtka otwierała się np. od odboju do 90 stopni.



Z góry dzięki wielkie za odp.



Z pozdrowieniami Dariusz.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-04, 08:05
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli nie ma w Toolbox to poszukaj np. na www.traceparts.com albo www.3dcontentcentral.com.



Co do drugiego pytania, można zastosować w grupie zaawansowane wiązanie limitu kąta albo wykryć kolizję podczas ruchu. Jeżeli nie chodzi o żadne analizy - to raczej to pierwsze.
 
2015-02-04, 08:33
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki za szybką odp.

co do 1 to to znalazłem na traceparts.com (wcześniej szukałem na tracepartsonline):):) Dzięki.

co do 2 to chodzi mi o proste ograniczenie w złożeniu (bez żadnej analizy) poprostu żeby mozna było pokazać otwartą i zamkniętą furtkę w zakresie otwierania 90 stopni:)
 
SOLIDWORKS 2018
2015-02-04, 08:39
Pomógł 43 raz(y).
Gwoli uzupelnienia tego co Paweł pisał: do tych 90 st. możesz użyć standardowego wiazania kąta - najlepiej płaszczyzn odboju i drzwi uzyć do ustalenie tego kąta.
 
2015-02-04, 09:14
Pomógł 1 raz(y).
Mam jeszcze jedno pytanko jak zmianić układ osi w złożeniu np. takiego slupka jak na załączonym zdjęciu ( chodzi mi o to żeby odwrócić slupek w zlozeniu o 180 stopni, żeby "podłoże" było z drugiej strony)



 
SOLIDWORKS 2018
2015-02-04, 09:17
Pomógł 43 raz(y).
Brak obrazka, ale można po prostu wiazaniami go ustawić albo wybrać opcje obróc/przesuń i tam obrócić. Pierwszy element w złożeniu zawsze jest nieruchomy, i trzeba go zmienić na ruchomy aby nim manipulować.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-04, 09:43
Pomógł 405 raz(y).
Prawym na złożeniu > Ruchomy. Wówczas wiązaniami ustawiasz odpowiednią pozycję - można wykorzystać płaszyczyzny z plików składowych.
 
2015-02-04, 09:52
Pomógł 1 raz(y).
te opcje obracania znam, ale mi chodzi też o to żeby słupek był jak na rysunku ale żeby oś Y biegła do góry



P.S już nie aktualne , faktycznie wiązaniami płaszczyzn głównych ze ścianami elementu zmieniłem orientacje osi :):)

dzięki wszystkim za odp.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-02-04, 10:01
Pomógł 43 raz(y).
Trudno zrozumieć o co chodzi. Czy o faktyczny obrót części czy tylko o podłogę sceny. Jak podłoga to we właściwościach sceny. Jak o obrót, a raczej o układ wsp. to albo po prostu obrócić jak pisaliśmy wcześniej albo w podzłożeniu (czy części - nie wiem co to jest ten slupek haczykiem) ten profil w drugą stronę wyciągnąć. Ukł. wsp. w złożenu raczej nie zminisz, co najwyżej nowy własny ukł. wsp. możesz dodać.
 
2015-02-04, 10:13
Pomógł 1 raz(y).
Właśnie myslałem o nowym ukł. wsp ale załatawiłem sprawe wiązaniami :):)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT