SolidWorks >> Modelowanie części >> Jak zrobić odcisk
Autor Wypowiedź
2015-02-07, 19:05
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,

Narysowałem pojemnik na płytki PCB, chce aby te pojemniki dało sie zsuwać w rzędy. Z jednej strony narysowałem zatrzaski i chciałbym je odcisnąć z drugiej strony. Wstawiłem taki sam pojemnik za pomocą operacji wstaw część następnie zsunąłem pojemniki za pomocą Przenieś/Kopiuj tak aby Zatrzaski pojemnika B przebijały ściane pojemnika A później za pomocą operacji Odciśnięcie chciałbym odbić zatrzaski jednak wyskakuje mi błąd iż program nie może poradzić sobie z tą geometrią.

Mam pytanie gdzie coś robie źle? Czy jest jakiś inny sposób aby rozwiązać teen problem?

Pozdrawiam
Mateusz B

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-08, 11:23
Pomógł 405 raz(y).
Ciężko coś poradzić nie widząc modelu. Czy ustawiasz jakiś prześwit? To często powoduje problemy jeżeli występują ściany z zaokrągleniami.

A może występuję gdzieś odległość zero - też się nie da odcisnąć.

Spróbuj w ramach testu operacji Połącz - wspólny, zobaczysz które obszary się nakładają.
 
2015-02-08, 16:34
Pomógł 0 raz(y).
Próbowałem na kilka sposobów zrobić odciśnięcie i wydaje mi się, ze problem jest spowodowany tym, iż opakowania są tej samej wysokości, kiedy jedno zmniejszyłem można zrobić odcisk bez problemu próbowałem wstawić zwykły sześcian i też wszystko działa. Panie Pawle czy może to pan sprawdzić? Czy są jakieś inne sposoby narysowania tych zatrzasków?

Poniżej jest link do mojego dysku Google, oświadczam, że jest to plik z rozszerzeniem (.SLDPRT) a nie jakieś złośliwe oprogramowanie.

https://drive.google.com/file/d/0B5s2dHDprQ9ndTlSdnZaUVZmODA/view?usp=sharing

Rysunek może nie jest wykonany perfekcyjnie, ale to są moje początki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-08, 17:03
Pomógł 405 raz(y).
Mogę, ale nie wiem co w czym ma być odciśnięte ponieważ widzę 1 połączony obiekt.
 
2015-02-08, 17:18
Pomógł 0 raz(y).
Przepraszam za niedopatrzenie, już przesyłam poprawny plik.



https://drive.google.com/file/d/0B5s2dHDprQ9nTGp6dGNTTlYyRXc/view?usp=sharing
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-08, 18:07
Pomógł 405 raz(y).
W dalszym ciągu nie mogę nic sprawdzić ponieważ obiekty są obok siebie (nie ma przenikania). Albo potrzebuję finalny plik albo jakieś rysunki.
 
2015-02-08, 18:37
Pomógł 0 raz(y).
Chyba już wiem o co chodzi :)

https://drive.google.com/file/d/0B5s2dHDprQ9nWndnQ1lhaDhmOWM/view?usp=sharing
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-08, 19:22
Pomógł 405 raz(y).
Nie da się tak tego zrobić. Teoretycznie powinien program "oblać tworzywem" ten występ, ale przecież cała ściana ma kontakt i ją też chciałby odsuwać. nawet jeżeli zrobimy przerwę pomiędzy elementami to nie będzie to działać odciśnięciem.

Ideą tej operacji jest stempel przenikający obiekt, który jest oblewany materiałem. Tutaj nie ma tych warunków.

Ale jest to na tyle prosta konstrukcja, że spokojnie można wyciąć kształt i dodać w drugim obiekcie kieszen pod występ.

http://pswug.info/image/forum/forum_760_3_1798_7301.sldprt

Kolego, ale coś mi się wydaje, że wyprodukować tego się nie da - gdzie pochylenia ścian? Nawet wsunięcie jednego występu w otwór będzie graniczyło z cudem...
 
2015-02-09, 16:03
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle dziękuje bardzo za pomoc, :) :) :) Które ściany mają być pochylone, wszystkie czy tylko tam gdzie jest polaczenie? Ile ma wynosić takie pochylenie? Jestem początkującym użytkownikiem Solidworksa moje wiedza jest skromna. Mam jeszcze jedno pytanie czy na połączeniu nie musi być prześwit, przecież te elementy muszą jakoś się zmieścić?


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-09, 19:03
Pomógł 405 raz(y).
Powinien być prześwit - oczywiście. Wszędzie w takich miejsach musi być luz.

A pochylenie? wszystkich ścianek jeżeli miałoby to być produkowane metodą wtrysku. Wielkość pochylenia zależy od tworzywa i budowy wypraski (np. od wysokości ścian).

To jest temat rzeka...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT