SolidWorks >> Modelowanie części >> Spinacz
Autor Wypowiedź
2015-02-09, 16:38
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

potrzebuje pomocy przy zamodelowaniu spinacza, ogólnie mi wychodzi jest tylko jeden szczegół którego nie mogę dopracowac, chodzi mi o to że mniej więcej połowa spinacza ma średnicę np.5 a druga połowa średnicę 3 albo 2,5.

Może ma ktoś pomysł jak to zamodelować, albo z jakich narzędzi skorzystać bo ja modelowałem to jako wyciągnięcie po ścieżce, (ścieżka taka jak na zdjęciu) ale potem nie mogę tego przerobić w żaden sposób aby wyszło mi to co na rys.



Dodaje zdjęcie wymiarów spinacza

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-09, 19:58
Pomógł 405 raz(y).
Tam gdzie jest stały przekrój - wyciągnięciem po ścieżce, będą to dwa fragmenty. Miejsce przejścia z jednego przekroju w drugi pomiń. Później wyciągnieciem po profilach połącz oba fragmenty - w dolnej częsci ucha.
 
2015-02-09, 20:47
Pomógł 1 raz(y).
Czyli muszę wykonać dwa szkice jeden o wiekszym przekroju tak jakby dół spinacza a drugi o przekroju mniejszym tzn góra spinacza i małe kółko i te oba szkice po wykonaniu operacji wyciągnięcia po ścieżce połączyć Wyc.po profilach, chyba dobrze zrozumiałem :)??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-09, 20:55
Pomógł 405 raz(y).
Generalnie tak, ale nie widzę co jest w danym miejscu na przekroju więc innej metody nie zaproponuję.
 
2015-02-10, 08:00
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki wielkie za odpowiedź, wykonałem to tak jak napisałeś (skorzystałem dodatkowo z 3 szkicu aby wyciągnięcie po profilach lepiej wychodziło )

Tak to wyszło:

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT