SolidWorks >> Modelowanie części >> Problemy z Toolboxem
<  1  2  
Autor Wypowiedź
.
2015-02-26, 07:45
Pomógł 52 raz(y).
    Śmieszek Włodzimierz
    Ja głównie korzystam z własnych bibliotek, ale nie mam tam wszystkiego i wtedy wstawiam z
    toolboxa i zapisuję pod nową nazwą najczęściej w folderze projektu (w podfolderze
    'Części handlowe'). Takie postępowanie zabezpieczało mnie przed niespodziankami z
    rozmaiarami itd i ułatwiało przenoszenie projektów na inną lokalizację. Ale niestety w nowym SW
    2015 to już nie jest takie proste z powodów jakie opisałem wcześniej.
    Teraz muszę robić tak:
    1. Zdjęć atrybut 'Tylko do odczytu' z pliku toolboxa, który chcę wstawić (inaczej nie
    da się zmienić rozmiaru)
    2. Wstawić komponent i ustawić rozmiar
    3. Zapisać część pod inną nazwą w innej lokalizacji
    4. Zapisać złożenie i wyjść z nSW
    5. Zdjąć parametr 'istoolboxpart' z danej części (programem sldsetdocprop.exe)
    6. Otworzyś sw i złożenie
    7. Zamienić wybraną część na tą którą obrobiłem , bo po otwarciu złożenia jak Fenix z
    popiołów zawsze odtwarza się ta z toolboxa
    8. Zapisać złożenie
    uffff paranoja.


Udało mi się skrócić tą listę do trzech punktów :D
ad 1. już nieaktualne bo ustawiłem w opcjach obsługę plików tylko do odczytu
ad 2. OK
ad 3. Otwieram część i makrem ustawiam parametr 'istoolboxpart' (funkcja API : modelDocExt.ToolboxPartType=0)
potem zapisuję pod inną nazwą
ad 4. zapisuję złożenie i pozostaję w SW
reszta nieaktualna.
Gotowe
 
.
2015-02-26, 07:46
Pomógł 52 raz(y).
1
 
.
2015-02-26, 07:59
Pomógł 52 raz(y).
2

Sorry za taki wpis ale akurat włączyły mi sie aktualizacje systemu i w trakcie pisania postu nastąpiło wyłączenie komputera co spowodowało lekki bałagan, a nie znalazłem w forum funkcji usuwania zbędnych postów.
 
2017-05-17, 09:23
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,



Pozwolę sobie pdpiąć moje pytanie pod ten temat. Otóż pracuję na SW w wersji 2014 i od paru dni mam powazny kłopot. Podczas otwierania archiwalnych złożeń zauważyłem masę błędów w oknie historii, związanych z elementami śrub w złożeniach( śruby wstawiane z toolboxa). Problem polega na tym, że z modelu śruby pozostaje po wstawieniu tylko część gwintowana, część łba jest modelowana nieprawidłowo(brak gniazda pod wkrętak/klucz imbusowy). Jak próbowałem wstawić śrubę po nowemu, program od razu krzyczy, bo śruba nie posiada żadnego gniazda pod klucz lub całego łba... Co się dzieje? Próbowałem zmienić długość śruby i wówczas znika nawet część gwintowana... Przeinstalowywałem SW na świeżo(po odinstalowaniu poprzedniej instalacji) i ciągle ten problem jest. Sytuacja jest o tyle nieciekawa, że gonią terminy a dokumentacja rozwalona i nie wiadomo gdzie szukać problemu...

Podczas otwierania złożeń wyskakuje taki bład( wielokrotnie aż do wczytania całego złożenia):



 
.
2017-05-17, 16:13
Pomógł 52 raz(y).
Niestety TOOLBOX jak dla mnie to jakieś nieporozumienie. Tak jak pisałem wcześniej zacząłem stosować własne biblioteki części złącznych, a jak czegoś nie mam to biorę z TOOLBOXa i szybciutko przetwarzam na zwykłą część.
Ale ostatnio firma szarpnęła się na iziNorm i problemy z TOOLBOXem się skończyły przez nieużywanie :)
Oczywiście iziNorm też ma pewne wady ale to już inna bajka.
 
<  1  2  

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT